Kioskarka zajrzy do dowodu, ale szybko o tym zapomni: Plus wciągnął Ruch w rejestrację prepaidów

Kioskarka zajrzy do dowodu, ale szybko o tym zapomni: Plus wciągnął Ruch w rejestrację prepaidów

03.08.2016 13:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Telekomy nie ustają w zachęcaniu do rejestracji prepaidów, azarazem poszukiwaniu sposobów na ułatwienie tego niewdzięcznegoprocesu. Trudno im się dziwić – jeśli nie dopełnią tegoobowiązku, stracą miliony klientów. Plus uznał, że może skrócićdystans między klientem a operatorem, wykorzystując kioski Ruchu.

Gdy dyskutowano nad konsekwencjami tego dotyczącego pre-paidówpunktu ustawy antyterrorystycznej, oponenci podkreślali, żezmuszenie użytkowników pre-paidów do masowej rejestracji oznaczaćbędzie wycieki danych osobowych na wielką skalę. Jak to bowiemmiałoby wyglądać, kupujący starter klient miałby się dawaćspisywać w kiosku, Biedronce czy innej Żabce, zaś ci, którzy jużprepaidy kupili wcześniej, mieliby wracać do punktów zakupu zdowodami osobistymi?

Ostatecznie większość operatorów postawiła na stworzenieinternetowych systemów rejestracji, uzupełnionych usługąkurierską – to kurier miałby poświadczać tożsamość nabywcy.Jak ktoś nie chciałby kuriera, to może pofatygować się osobiściedo placówki operatora, gdzie poświadczenia miałby dokonaćpracownik. Plus jednak wraca do pierwotnego założenia. Rejestracjabędzie możliwa w kiosku.

Każdy kupujący starter Plusa w kiosku sieci Ruch będzie mógłzarejestrować nowy numer bezpośrednio w miejscu zakupu, to znaczy ukioskarza. Wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty, paszport lubkartę stałego pobytu. Plus zapewnia, że nie należy się obawiaćo bezpieczeństwo tego procesu, ponieważ dane użytkowników trafiąbezpośrednio na jego serwery, z zachowaniem wymogów ustawy oochronie danych osobowych. Miejmy nadzieję, że kioskarze nie będąmieli ukrytych kamerek do robienia zdjęć dowodom, bo wówczas żadnaustawa nie pomoże.

Tak samo w kiosku Ruchu będzie można zarejestrować kartę jużposiadaną. Wówczas należy mieć ze sobą numer karty SIM, dosprawdzenia po wysłaniu SMS-a o treści KARTA na numer 80105 (SMSjest bezpłatny). Za pomocą SMS-a posiadacze abonamentów lub jużaktywnych numerów pre-paid będą też mogli rejestrować nowepre-paidy – wystarczy, że wyślą z aktywnego numeru SMS na numer80106 o treści DOPISZ i numerem telefonu na kartę.

Obraz

Wygodniejsze metody rejestracji, atrakcyjnebonusy – można powiedzieć, że łatwo nas kupili. Protestówprzeciwko ustawie antyterrorystycznej przecież nie ma żadnych,szczególnie teraz po szczycie NATO i Światowych Dniach Młodzieży,które przebiegły bez terrorystycznych incydentów, nawet garnkinigdzie nie wybuchły.

W konsekwencji więc anonimowość telefonii komórkowej znaczniezmaleje, operatorzy będą dysponowali znacznie lepszymi bazamiklientów i powiązań między nimi, a nam pozostaje tylko miećnadzieję, że panie kioskarki będą szybko zapominały odczytane zdowodów dane osobowe (przymykać oczu nie mogą), sami zaśterroryści nie będą mieli pieniędzy na tanie wino dla kloszardapod Biedronką.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)