Klasyczna Opera zaktualizowana po dwóch latach: wersja 12.18 dostępna

Klasyczna Opera zaktualizowana po dwóch latach: wersja 12.18 dostępna

Klasyczna Opera zaktualizowana po dwóch latach: wersja 12.18 dostępna
16.02.2016 13:30

Sentyment do przeglądarki internetowej Opera w jej klasycznym wydaniu, znanym sprzed migracji na silnik znany z Chromium, nie słabnie. Mimo wielu nowości, jakie w ostatnim czasie wprowadzone zostały zarówno w wersjach stabilnych, jak i rozwojowych Opery, okazuje się, że programiści nie zapomnieli także o licznych zwolennikach starszego wariantu z silnikiem Presto, którzy… właśnie doczekali się aktualizacji swojej ulubionej (wersji) przeglądarki!

Obraz

Ostatnia aktualizacja wersji Opery oznaczonej jako 12 ukazała się na Windowsie 23 kwietnia 2014 roku. Trudno jednak stwierdzić, że przez te niemal dwa lata w Operze pracowano nad jakimikolwiek istotnymi nowościami dla klasycznej Opery. Opublikowana właśnie Opera 12.18 nie przynosi więc żadnych widocznych zmian, ani ważnych nowości „pod maską”.

Jak nietrudno się domyślić, decyzja Opery jest raczej kwestią konieczności. Rzesza użytkowników korzystających z poczciwej „dwunastki” nie maleje szybko, nawet biorąc pod uwagę migracje na przeglądarkę Vivaldi, której stabilna wersja ma się ukazać w ciągu najbliższych miesięcy. Opera została zatem zmuszona przez okoliczności do wyłączenia obsługi przestarzałych protokołów i podjęcia innych podobnych decyzji, które „uwspółcześnią” klasyczną przeglądarkę.

Obraz

Nie należy zatem traktować premiery Opery 12.18 jako symptomu powrotu do korzeni. Aktualnie nowa-stara Opera jest dostępna tylko w wersji na Windowsa. Niestety, nie zdecydowano się na opublikowanie szczegółowej listy zmian, choć niewykluczone, że nastąpi to wkrótce. Pobrać Operą 12.18 można już z serwerów producenta.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (80)