Klasyczny Windows File Manager powraca jako aplikacja UWP

Klasyczny Windows File Manager powraca jako aplikacja UWP

Klasyczny Windows File Manager powraca jako aplikacja UWP
Piotr Urbaniak
03.02.2019 15:22, aktualizacja: 03.02.2019 15:41

Microsoft postanowił przywrócić do życia klasyczny Windows File Manager (WinFile), znany z Windowsa 3.0, i wydać go jako aplikację UWP dla platformy Windows 10.

W roku 2018 otwarto kod źródłowy aplikacji. Teraz firma z Redmond idzie o krok dalej, udostępniając działającą binarkę dla nowych systemów. Jak twierdzi, odświeżony WinFile działa na wszystkich urządzeniach z Windowsem 10: komputerach, smartfonach, Surface Hub oraz HoloLens.

Przy czym jest w tym pewien haczyk. Program wymaga systemu operacyjnego w kompilacji 16299, a ta nie ukazała się nigdy na sprzęcie mobilnym. (Czyli smartfony można z tej listy wykreślić).

Obraz

A po co w ogóle ktoś miałby korzystać z tego starocia, zapytacie? Sądząc po opisie na GitHubie i braku dodatkowych funkcji, chodzi jedynie o wartość sentymentalną. Niemniej Microsoft zwraca uwagę na przystosowanie projektu do współczesnego sprzętu, zachęcając jednocześnie do dalszej jego rozbudowy. Przebudowany WinFile działa w trybie 64-bitowym.

Oczywiście na wspomnianym GitHubie znajduje się także pełen kod źródłowy. Branch original_plus przystosowany jest do kompilacji za pomocą Visual Studio 2015 oraz 2017. Zawiera ponadto zmiany wykorzystane w opisywanej wersji dla środowiska UWP.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)