Klasyczny WordPad i inne aplikacje Win32 trafiają do sklepu Windowsa 10

Klasyczny WordPad i inne aplikacje Win32 trafiają do sklepu Windowsa 10

Klasyczny WordPad i inne aplikacje Win32 trafiają do sklepu Windowsa 10
04.05.2016 14:11, aktualizacja: 04.05.2016 14:23

Jednym z najważniejszych przedsięwzięć, jakie zainicjował Microsoft w ramach prac nad Windowsem 10 jest bez wątpienia Universal Windows Platform. Trudno jednak stwierdzić, aby w aktualnej formie uniwersalne aplikacje ze współdzielonym kodem spełniały oczekiwania, jednak sytuacja systematycznie się poprawia. Dowodem może być pojawienie się w sklepie Windows klasycznych aplikacji znanych z wcześniejszych odsłon systemu.

A to za sprawą Projektu Centennial, dzięki któremu możliwa jest konwersja aplikacji Win32 do uniwersalnych. Użytkownik WordPad, klasyczna Tablica znaków, Przeglądarka XPS, a nawet aplikacja do obsługi skanerów i faksów.

Obraz

Niestety, mimo że nowe uniwersalne aplikacje posiadają już ogólnodostępne karty w sklepie, to ich instalacja i testowanie wciąż jest niemożliwe. Najważniejsze jednak, że wszystkie wymienione programy stanowią efekty pracy nad Projektem Centennial. Jego skuteczność nie była bowiem dotąd szczególnie oczywista – rozwój przedsięwzięcia był dotąd nieśpieszny.

Uwagę Microsoftu skupiał bowiem przez całe miesiące między innymi Projekt Astoria, który docelowo miał stanowić most pomiędzy mobilnym Windowsem i Androidem. Prace nad nim zostały jednak bezowocnie zakończone w lutym. Czy dzięki temu doświadczymy wkrótce wysypu programów Win32 jako aplikacji uniwersalnych? Przykład WordPada daje na to spore nadzieje.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)