Klawiatura ekranowa Windows Phone 8.1 pobija rekord Guinessa

Klawiatura ekranowa Windows Phone 8.1 pobija rekord Guinessa
Redakcja

07.04.2014 10:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ostatnio zaprezentowane informacje dotyczące zbliżającego się Windows Phone 8.1 (przypomnijmy, aktualizacja dla obecnie używanych urządzeń pojawi się latem) mówiły o dużej ilości zmian. Na liście znalazła się także pozycja dotycząca klawiatury ekranowej. Jak się okazuje, klawiatura stworzona przez zespół Microsoftu jest szybka, bardzo szybka… na tyle szybka, że przy jej pomocy udało się ustanowić nowy rekord Guinnessa wyprzedzając dotychczasowego lidera, Samsunga Galaxy S4, w którym korzystano z jego dedykowanej aplikacji od klawiatury.

Shape-Writing Enhancements for Windows Phone

Rekordzistą jest Gaurav Sharma, któremu za pomocą klawiatury z Windows Phone 8.1 udało się napisać dosyć długi tekst w zaledwie 18,44 sekundy. Za sukces ten odpowiadać ma funkcja Word Flow, a więc pisanie przy pomocy gestów. Rozwiązanie to jest dobrze znane chociażby użytkownikom Androida, którzy przez klawiatury takie jak Swype, popularna SwiftKey, czy od pewnego czasu nawet klawiatura udostępniana przez Google mogą pisać właśnie poprzez używanie gestów. Metoda ta okazuje się wygodna w szczególności w sytuacji obsługiwania telefonu ze sporym wyświetlaczem za pomocą jednej dłoni, gdzie pisanie nie należy do czynności najwygodniejszych. Dzięki gestom możliwe jest szybkie operowanie przy pomocy tylko jednej dłoni.

Niewątpliwie swój udział może mieć tu także rozbudowany słownik dostarczany w Windows Phone. Oczywiście nie jest on idealny, w wielu przypadkach użytkownik musi dodać brakujące mu słowa, niemniej jego baza i tak jest naprawdę rozbudowana i pozwala on na wygodne pisanie z automatyczną korektą błędów nawet bez używania gestów. Nowy rekord to sukces pokazujący, że firma musiała brać przykład z naprawdę cenionych rozwiązań wprowadzając pisanie gestami na swojej klawiaturze. Realną wygodę tego rozwiązania zweryfikują jednak dopiero użytkownicy, ich odczucia i oceny będą znacznie ważniejsze, niż rekord pojedynczej osoby specjalizującej się w „mizianiu” po ekranie dotykowym.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)