Klawiatura Gboard na Androida sprawia problemy. Niektórzy nie mogą wpisać PIN-u

Strona głównaKlawiatura Gboard na Androida sprawia problemy. Niektórzy nie mogą wpisać PIN-u
18.12.2019 18:42
Klawiatura Gboard sprawia problemy na Androidzie 7.1, fot. Pixabay
Klawiatura Gboard sprawia problemy na Androidzie 7.1, fot. Pixabay

Użytkownicy klawiatury Gboard na Androida skarżą się na usterkę, w wyniku której aplikacja zostaje zatrzymana i nie chce się ponownie uruchomić. Chociaż problem wydaje się błahy, w praktyce może uniemożliwić obsługę urządzeń, w tym wpisanie hasła czy PIN-u, jeśli sprzęt w międzyczasie się zablokował.

bECraOtN

O szczegółach problemów z klawiaturą Gboard można przeczytać na przykład na reddicie, gdzie osoby dotknięte usterką dyskutują, jak sobie z nią poradzić. Zależnie od momentu, w którym klawiatura niespodziewanie się wyłączyła, część osób ma problem z wpisywaniem tekstów, a inni nie mogą odblokować swoich urządzeń.

Tymczasem na stronie wsparcia Androida pojawiła się informacja wprost od Google'a, iż problem jest znany i dotyczy Gboarda na Androidzie 7.1. Jak się okazuje, usterka została już naprawiona w Gboardzie 8.9.14, a zależnie od ustawień Sklepu Play, aktualizacja jest dostępna do ręcznego pobrania lub zostanie pobrana i zainstalowana automatycznie.

Google zwraca jednak uwagę, że w niektórych przypadkach do uruchomienia aktualizacji może być konieczne zrestartowanie urządzenia dotkniętego problemem.

bECraOtP

Klawiaturę Gboard można pobrać z naszego katalogu aplikacji.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bECraOuL