Klawiatura Gboard na Androida sprawia problemy. Niektórzy nie mogą wpisać PIN‑u

Klawiatura Gboard sprawia problemy na Androidzie 7.1, fot. Pixabay
Klawiatura Gboard sprawia problemy na Androidzie 7.1, fot. Pixabay
Oskar Ziomek

18.12.2019 18:42, aktual.: 18.12.2019 18:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy klawiatury Gboard na Androida skarżą się na usterkę, w wyniku której aplikacja zostaje zatrzymana i nie chce się ponownie uruchomić. Chociaż problem wydaje się błahy, w praktyce może uniemożliwić obsługę urządzeń, w tym wpisanie hasła czy PIN-u, jeśli sprzęt w międzyczasie się zablokował.

O szczegółach problemów z klawiaturą Gboard można przeczytać na przykład na reddicie, gdzie osoby dotknięte usterką dyskutują, jak sobie z nią poradzić. Zależnie od momentu, w którym klawiatura niespodziewanie się wyłączyła, część osób ma problem z wpisywaniem tekstów, a inni nie mogą odblokować swoich urządzeń.

Tymczasem na stronie wsparcia Androida pojawiła się informacja wprost od Google'a, iż problem jest znany i dotyczy Gboarda na Androidzie 7.1. Jak się okazuje, usterka została już naprawiona w Gboardzie 8.9.14, a zależnie od ustawień Sklepu Play, aktualizacja jest dostępna do ręcznego pobrania lub zostanie pobrana i zainstalowana automatycznie.

Google zwraca jednak uwagę, że w niektórych przypadkach do uruchomienia aktualizacji może być konieczne zrestartowanie urządzenia dotkniętego problemem.

Klawiaturę Gboard można pobrać z naszego katalogu aplikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)