Klawiatura Microsoftu z ekranem e‑ink lekarstwem na małe ekrany tabletów

Klawiatura Microsoftu z ekranem e-ink lekarstwem na małe ekrany tabletów

25.08.2015 10:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma z Redmond to nie tylko Windows, Office czy Xbox, tworzy ona również naprawdę dobre myszki i klawiatury, a nieliczne modele z pewnością nie należą do tradycyjnych konstrukcji. Do tych nietypowych dołącza prototypowa klawiatura, która została wyposażona w dotykowy wyświetlacz e-ink.

Nowa klawiatura Microsoftu została stworzona między innymi z myślą o tabletach działających pod kontrolą systemu Windows. Takie urządzenia jak chociażby Surface Pro 3 jak najbardziej mogą służyć jako narzędzie do pracy. Oczywiście ogranicza ich wydajność, ale jest spore grono osób, którym mobilny, niskonapięciowy procesor Intela w zupełności wystarczy. Niestety wadą takiego tabletu jest niewielki ekran, na którym nie można umieścić zbyt wielu elementów, nawet pasek zadań może przeszkadzać. Lekarstwem na brak miejsca ma być nowa klawiatura.

DisplayCover

Klawiatura Microsoftu została wyposażona w znajdujący się nad klawiszami dotykowy wyświetlacz e-ink o rozdzielczości 1280 × 305. Na ekranie e-ink mogą być umieszczone skróty do aplikacji, a także kafelki, które mamy umieszczone w menu Start. Pozwala to na szybki dostęp do najczęściej używanych aplikacji, a także na ukrycie paska zadań, który nie będzie już zabierał miejsca na ekranie. To nie koniec możliwości tej nietypowej klawiatury, na jej ekranie mogą również znajdować się skróty do funkcji danego programu, jak chociażby okienko czatu dla Skype’a. Ekran obsługuje także gesty, możemy przykładowo przybliżać i oddalać zdjęcia czy mapy oraz poruszać się po nich przesuwając palcami w odpowiednią stronę. Klawiatura to obecnie prototyp, więc prawdopodobnie na jej premierę przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także