Klawiatura na nowo: Google pokazało, jak wygodne może być pisanie po ekranie

Klawiatura na nowo: Google pokazało, jak wygodne może być pisanie po ekranie

Klawiatura na nowo: Google pokazało, jak wygodne może być pisanie po ekranie
03.05.2016 11:00

Od nadmiaru głowa nie boli, ale klawiatur ekranowych na Androidajest naprawdę dużo. Najlepsze z nich ujęliśmy w naszymzestawieniu pt. Pisaniepo ekranie, ale trzeba przyznać, że już niebawem tym robionymprzez firmy trzecie klawiaturom znacznie trudniej będzie zdobyćużytkowników. Po długim okresie nudnych, niespecjalnie istotnychpoprawek Google wprowadza dużą aktualizację swojej domyślnejklawiatury. Oznaczona numerkiem 5.0 wersja to praktycznie nowyprodukt, który od konkurencji bierze wszystko, co najlepsze.

Na „dzień dobry” zobaczymy nowy kreator ustawień,pozwalający łatwo skonfigurować klawiaturę i ustawić ją jakodomyślną w systemie, oraz przedstawiający najważniejsze nowości.Pisanie gestami, uczenie się słów, nowa klawiatura numeryczna iemotikony, oraz nowe skórki z opcjonalnymi ramkami wokół klawiszyto najważniejsze z nich.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Dostaliśmy też możliwość zmiany wysokości klawiatury i trybpisania jedną dłonią na dużych wyświetlaczach (z wyborem lewejlub prawej dłoni). Układy alternatywne dostały skrótowe przyciskipozwalające na szybkie przejścia między symbolami, cyframi iemotikonami oraz powrót do głównego układu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Trzeba jednak przyznać, że najlepiej wypadł mechanizmautomatycznego uzupełniania i samouczenia, wygodniejszy od nawetlubianego SwiftKeya. Teraz dynamiczne podpowiedzi nie latają zapalcem, zobaczymy je w wydzielonym pasku u góry ekranu. Całe słowomożna skasować jednym przeciągnięciem w lewo od przycisku delete,jeśli zaś będziemy przeciągali palcem powoli, skasujemypojedyncze litery. Znakomicie też wypada sterowanie kursorem,szybsze i precyzyjniejsze niż w innych testowanych klawiaturach.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Zauważyliśmy jeszcze jedną ciekawostkę. W momencie gdy nowaklawiatura zostanie użyta do logowania się w serwisachinternetowych czy aplikacjach, przy wpisywaniu hasła pasekpodpowiedzi automatycznie znika – zastępuje go pasek numeryczny.Drobiazg, a jakże wygodny.

Nowa klawiatura działa z Androidami w wersji 5.x i 6.x, już jestw naszej bazieoprogramowania. Jeśli można powiedzieć, że czegokolwiek jejbrakuje, to klasycznych skórek, które wiele osób lubiło, a tutajzniknęły. Na dziś dzień jest jednak najlepszą domyślnąklawiaturą systemową dla urządzeń mobilnych, i to biorąc poduwagę świetną klawiaturę BlackBerry OS-a.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (131)