Klient SkyDrive wkrótce dla systemów Windows, iOS, Mac i Android?

29.08.2011 11:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Możliwe, że wkrótce pojawi się klient SkyDrive, umożliwiający synchronizację danych z dyskiem w chmurze. Aplikacja miałaby być przeznaczona dla najpopularniejszych obecnie systemów operacyjnych.

Informacje o oficjalnym kliencie SkyDrive pojawiły się już jakiś czas temu wraz z wiadomościami o aktualizacji Mango dla Windows Phone. Teraz jednak, jak donosi blog LiveSide, okazuje się, że aplikacja może być wydana nie tylko dla systemów Microsoftu. Przewidywane są klienty SkyDrive również dla Mac OS X oraz mobilnych iOS i Androida. Pogłoski zdaje się potwierdzać ogłoszenie o pracę zamieszczone na stronach Microsoftu. Firma z Redmond (zespół Windows Live DRX) poszukuje pracowników, którzy pomogliby w rozwijaniu klientów dla Windows, Windows Phone, iPhone, Mac i Android dla SkyDrive.

Przypomnijmy, że Microsoft w czerwcu odświeżył swoją usługę, przenosząc jej interfejs do HTML5. Zwiększono również limit rozmiaru jednego pliku do 100 MB. Jak dotąd nie wprowadzono jednak prostego sposobu na synchronizację danych (jeżeli nie liczyć częściowej synchronizacji folderów). Obecnie SkyDrive oferujący do 25 GB darmowej przestrzeni w chmurze pozostaje nie do końca wykorzystanym rozwiązaniem Microsoftu. A szkoda, bowiem tak dużej bezpłatnej przestrzeni nie oferuje dzisiaj żaden z konkurentów obecnych na rynku.

Gdyby Microsoft zdecydował się na wprowadzenie łatwych w obsłudze klientów SkyDrive, mógłby zdeklasować takie rozwiązania jak iCloud Apple’a, Cloud Drive Amazona czy Music Beta firmy Google. Integracja usługi z Windows Phone z pewnością przyciągnęłaby też nowych użytkowników do tej platformy. Zwłaszcza, że według pogłosek, Microsoft miałby wprowadzić w SkyDrive możliwość przechowywania i odtwarzania muzyki z poziomu chmury obliczeniowej.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)