Kłopot ze znalezieniem stron w Google? To skutek zmian w algorytmach wyszukiwania

Kłopot ze znalezieniem stron w Google? To skutek zmian w algorytmach wyszukiwania

Kłopot ze znalezieniem stron w Google? To skutek zmian w algorytmach wyszukiwania
Oskar Ziomek
10.07.2018 11:52, aktualizacja: 10.07.2018 12:39

Jeśli od wczoraj doświadczasz kłopotów ze znalezieniem mniej popularnych, ulubionych stron w mobilnej wersji wyszukiwarki Google, to jest na to wyjaśnienie. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w wyszukiwarce zmodyfikowano zasady pozycjonowania stron na liście. Od teraz witryny, które wolno się ładują, znajdą się w rankingu niżej, przez co może być je trudniej odszukać.

Pierwsze zapowiedzi takich zmian pojawiły się jeszcze w styczniu bieżącego roku. Wtedy nie było jednak wiadomo, kiedy dokładnie zostaną zaimplementowane. Teraz wpis na blogu Google został zaktualizowany i informuje, że od wczoraj nowe algorytmy trafiają do użytkowników. Najpewniej, jak w każdym takim przypadku, zmiany nie będą jednak od razu widoczne dla każdego. Choć nie podaje się szczegółów, to można przypuszczać, że dotrą do wszystkich użytkowników Google jeszcze w lipcu.

Google tłumaczy jak podejść do tematu wydajności w Androidzie w poradnikach dla deweloperów. Na tapecie przede wszystkim wydajność aplikacji.
Google tłumaczy jak podejść do tematu wydajności w Androidzie w poradnikach dla deweloperów. Na tapecie przede wszystkim wydajność aplikacji.

Zmiany w pozycjonowaniu mają na celu polepszenie wrażeń z przeglądania Internetu na smartfonach. W końcu to tutaj szybkość ładowania stron ma duże znaczenie – często do Internetu w smartfonie sięga się pod wpływem impulsu, by szybko dotrzeć do jakichś informacji. Nowe algorytmy w Google będą więc mniej promować strony, których ładowanie pozostawia wiele do życzenia.

Co ciekawe jednak, wydajność nie jest priorytetowym kryterium. Wciąż cenione przez czytelników strony (nawet jeśli ładują się dość wolno), będzie można stosunkowo łatwo znaleźć na pierwszych stronach mobilnej wyszukiwarki. Na koniec warto również dodać, że te same algorytmy działają już od dłuższego czasu w wyszukiwarce Google uruchamianej na komputerach. Nowością jest więc jedynie rozszerzenie zakresu ich działania – od teraz dotyczyć będą także pozycjonowania w mobilnej wersji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)