Knox żyje i ma się dobrze — Samsung dementuje nasze wczorajsze doniesienia

Strona głównaKnox żyje i ma się dobrze — Samsung dementuje nasze wczorajsze doniesienia
11.07.2014 11:45
Redakcja
Redakcja

Nasza wczorajsza publikacja na temat rzekomego końca technologii Samsung Knox była nieprawdziwa i opublikowana bez należytego potwierdzenia u źródła. Doniesienia magazynu Forbes, jakoby Samsung przekierował swoją uwagę na podobne rozwiązania do zabezpieczeń wbudowane w Androida L okazały się zwyczajną plotką, którą dzisiaj firma oficjalnie dementuje. Knox nie jest zagrożony i Samsung nadal wiąże z nim wiele planów na przyszłość.

350110071751075777

Materiał opublikowaliśmy wczoraj zbyt pochopnie. Sytuacja ma bowiem drugie dno, jest prawdopodobnie elementem rozgrywki między dwoma firmami. Rynek zabezpieczeń na urządzeniach mobilnych jest kąskiem niesłychanie w dzisiejszych czasach atrakcyjnym, a Samsung ma już na nim spory potencjał i trudno się dziwić, że producenci stosują tu wszystkie chwyty, by ugrać coś dla siebie. Bijemy się pierś w związku z niesprawdzoną publikacją jednego z naszych redaktorów, zwłaszcza że jak wielu z Was słusznie zauważyło już w komentarzach, spora część minionego HotZlotu poświęcona była właśnie rozwiązaniu Samsung Knox. Gdyby faktycznie Samsung z Knoksa zrezygnował trzy dni po zlocie, byłaby to spora sensacja. To po prostu nie mogła być prawda...

Poniżej publikujemy oficjalne oświadczenie Olafa Krynickiego, rzecznika prasowego firmy Samsung Electronics Polska, dotyczące przyszłości technologii Knox:

Samsung jest zaangażowany w długofalową ewolucję bezpieczeństwa mobilnego i ciągły rozwój rozwiązania Samsung KNOX. Mimo iż Samsung dzieli się elementami technologii KNOX na rzecz całej społeczności użytkowników systemu Android i klientów biznesowych, to Samsung KNOX pozostaje wciąż najbezpieczniejszą platformą opartą o Androida – zarówno w warstwie sprzętowej, jak i aplikacji. Samsung będzie kontynuować współpracę z partnerami, aby udostępnić system KNOX wszystkim naszym klientom. Lista naszych klientów ze szczebla korporacyjnego i rządowego wciąż szybko rośnie i stanowi to dowód na nasze zaangażowanie w dostarczanie pożądanych na rynku i bezpiecznych urządzeń mobilnych do wszystkich branż. Co więcej, Samsung posiada w swojej ofercie zróżnicowany i wysoce wartościowy pakiet usług korporacyjnych takich jak KNOX EMM i KNOX Marketplace, które pozwalają nam dostarczać klientom najbezpieczniejsze i najbardziej odpowiednie rozwiązania z zakresu zarządzania urządzeniami mobilnymi.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)