Kobieta chciała sprzedać urządzenie do pielęgnacji ciała. Straciła sporo pieniędzy

Kobieta chciała sprzedać urządzenie do pielęgnacji ciała. Straciła sporo pieniędzy

Oszuści działają na znanych portalach aukcyjnych
Oszuści działają na znanych portalach aukcyjnych
Źródło zdjęć: © unsplash.com
oprac. KMO
04.05.2023 16:56, aktualizacja: 04.05.2023 19:05

Mieszkanka pow. krośnieńskiego (Lubuskie) padła ofiarą oszustów działających w popularnych serwisach sprzedażowych. Kobieta chciała sprzedać urządzenie do pielęgnacji ciała. Niestety zamiast udanej transakcji sprzedaży spotkała ją niemiła niespodzianka. Jak poinformowała w czwartek Justyna Kulka z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim, oszust ukradł jej z konta 10 tys. zł.

Pokrzywdzona wystawiła urządzenie do sprzedaży na jednym z portali aukcyjnych. Na jej ofertę odpowiedziała osoba, która poprzez komunikator poprosiła o przesłanie adresu email, w celu potwierdzenia zakupu rzeczy.

Oszuści działają na portalach aukcyjnych

Kobieta nic nie podejrzewając wysłała go, po czym otrzymała na skrzynkę wiadomość z portalu aukcyjnego, że jej przedmiot został sprzedany i musi kliknąć w link, żeby potwierdzić transakcję.

Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że po wejściu w link została przekierowana na stronę swojego banku. Następnie otrzymała sms, którym zatwierdziła transakcję, a po nim kolejne trzy, które również zatwierdziła myśląc, że wcześniejsze były błędne. Potem przyszła wiadomość, że jej aplikacja płatności mobilnej została odinstalowana.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Gdy kobieta pojechała do banku sprawdzić co się stało dowiedziała się, że została oszukana i ktoś wypłacił z jej konta blisko 10 tys. zł" – zrelacjonowała Kulka.

Dodała, że mając na względzie powyższą sytuację, zanim podejmiemy decyzję a sprzedaży towaru poprzez portal aukcyjny zawsze powinniśmy zapoznać się z jego regulaminem i zasadami dokonywania transakcji kupna czy sprzedaży.

"Pamiętajmy, by zawsze stosować zasadę ograniczonego zaufania i nigdy nie działać pod wpływem chwili" – zaznaczyła policjantka.

autor: Marcin Rynkiewicz

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)