Kod Apple HomePod potwierdza wygląd iPhone 8 i funkcję rozpoznawania twarzy

Kod Apple HomePod potwierdza wygląd iPhone 8 i funkcję rozpoznawania twarzy

Kod Apple HomePod potwierdza wygląd iPhone 8 i funkcję rozpoznawania twarzy
31.07.2017 15:20, aktualizacja: 31.07.2017 15:49

Jesienią zobaczymy nowego iPhone’a, przynoszącego powiew świeżości, w tym zmiany we wzornictwie. Wiemy już, że iPhone 8 pojawi się w kolorze lustrzanym, będzie najdroższym smartfonem Apple, nie otrzyma czytnika linii papilarnych w ekranie, a według Huawei, jego rywalem będzie Mate 10. Teraz pojawiły się kolejne informacje, tym razem o nowych metodach zabezpieczenia i ramkach wokół ekranu. Warto zaznaczyć, że wieści pochodzą z oprogramowania Apple.

Informacje o rozpoznawaniu twarzy i niemal bezramkowym wzornictwie nie są żadną nowością. Mogliśmy z nimi spotkać się już od dawna, niemal od samego początku przecieków dotyczących iPhone’a 8. Jednakże teraz zostały one potwierdzone i to można powiedzieć, że przez samo Apple. Informacje o nowym iPhonie zostały znalezione w kodzie dla HomePod, czyli inteligentnego głośnika Apple.

Wiemy już, że Apple nie udało się zintegrować czytnika linii papilarnych z wyświetlaczem. W związku z tym najprawdopodobniej zostanie on przeniesiony i znajdzie się z tyłu lub na boku (podobnie jak w smartfonach Sony). Takie umiejscowienie czytnika może przełożyć się na mniejszy komfort jego użytkowania, więc dobrze by Apple zapewniło dodatkowe metody zabezpieczenia, które wykorzystają biometrię.

I can confirm reports that HomePod’s firmware reveals the existence of upcoming iPhone’s infra-red face unlock in BiometricKit and elsewhere pic.twitter.com/yLsgCx7OTZ

— Steve T-S (@stroughtonsmith) 31 lipca 2017 Programista Steve Troughton-Smith postanowił dokładniej sprawdzić oprogramowanie dla głośnika HomePod. Przeglądając kod natrafił na informacje związane z iPhonem 8, które potwierdzają nową funkcję zabezpieczania. Z dokumentacji wynika, że Apple chce wyposażyć swój nowy smartfon w możliwość rozpoznawania twarzy. Wykorzystywana będzie podczerwień, a funkcja odblokowania ma działać także w słabych warunkach widoczności, a nawet rozpoznawać twarz pod różnymi kątami.

Prawdopodobnie Apple będzie chciało stworzyć wirtualne modele 3D twarzy. Będą one przechowywane w pamięci iPhone’a i umożliwią wspomniane rozpoznawanie twarzy pod różnymi kątami. Dodatkowo trzymanie bardziej złożonego obrazu twarzy, powinno zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa i uniemożliwić proste oszukanie systemu, np. zwykłym zdjęciem. Pojawiają się jednak kontrowersje związane z prywatnością.

The bezel-less iPhone image can be extracted from Payment_glyph_phone-D22.caar in PassKitUIFoundation.framework with the code pictured pic.twitter.com/HAyDO0E931

— Steve T-S (@stroughtonsmith) 31 lipca 2017 To nie koniec informacji, które zmniejszą atrakcyjność oficjalnej prezentacji nowego iPhone’a, przybliżając nam urządzenie jeszcze przed jego premierą. W kodzie znalazły się także grafiki, które potwierdzą wygląd nowego smartfonu Apple. Zgodnie z ostatnimi przeciekami, dostaniemy niemal bezramkowe wzornictwo – wyświetlacz zajmie niemal cały przód.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)