Kod źródłowy Androida 4.1 wydany, Nexus Q zrootowany

Kod źródłowy Androida 4.1 wydany, Nexus Q zrootowany

10.07.2012 12:00

Jean-Baptiste Queru, główny deweloper projektu Android Open Source, zapowiedział, że dziś w repozytoriach Android Open Source Project znajdzie się kod źródłowy wersji 4.1 systemu (Jelly Bean).

Repozytorium jest już aktywne. W AOSP, w już znalazły się źródła androida 4.1.1, co otwiera drogę producentom i społeczności do pracy z systemem. Za kilka tygodni możemy się spodziewać między innymi kolejnego wydania CyanogenMod.

Skompilowane wersje systemu dla urządzeń, które Google zdecydował się wspierać bezpośrednio, również są stopniowo udostępniane. Na tej liście znalazły się Nexus 7, Galaxy Nexus, Nexus S oraz Motorola Xoom.

Przy tej okazji wspomnę jeszcze, że udało się odblokować bootloader urządzenia do strumieniowego przesyłania multimediów... i nie tylko. Google podczas konferencji I/O zachęcał hakerów do podjęcia wyzwania i sprawdzania, co jeszcze można zrobić z niepozorną kulką multimedialną. Na forum XDA znalazła się instrukcja odblokowania Nexusa Q, rootowania systemu i załadowania własnych aplikacji. Szkoda, że urządzenie nie jest dostępne w Polsce.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)