Kolejna beta mobilnego Firefoksa

Kolejna beta mobilnego Firefoksa

Wojciech Cybulski
24.02.2011 10:51

Mozilla wydała Firefox 4 Mobile Beta 5 - mobilną wersję przeglądarki internetowej Firefox.

Najnowsze testowe wydanie Firefox 4 Mobile zostało wyposażone w szereg poprawek zwiększających wydajność działania aplikacji. Przeglądarka włącza się szybciej niż dotychczas oraz płynniej reaguje na powiększanie i zmianę pozycji ekranu ze standardowego na panoramiczny. Programistom udało się także poprawić efektywność silnika JavaScript i zwiększyć ogólną stabilność przeglądarki. Właściciele smartfonów z Androidem docenią zaś możliwość przeniesienia danych profilu na kartę SD.

Mobilny Firefox obsługuje wiele rozwiązań stosowanych w "pełnoprawnej" wersji tej przeglądarki. Użytkownik może korzystać między innymi z Firefox Sync, Firefox Add-ons i przeglądania w kartach. Mozilla przygotowała także szereg udogodnień dla programistów, którzy tworzą dodatki dla Firefox 4 Mobile. Fundacja pochwaliła się przy tej okazji, że mobilny Firefox doczekał się już ponad 100 nowych rozszerzeń. Twórcom udało się także wyeliminować wiele błędów dostrzeżonych w poprzednich wydaniach przeglądarki.

Firefox 4 Mobile Beta 5 można pobrać bezpośrednio ze strony projektu. Przeglądarka współpracuje obecnie z systemem Google Android w wersji 2.0 lub nowszej i Nokia Maemo. Należy pamiętać, że jest to wydanie testowe i może działać niestabilnie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)