Kolejna edycja międzynarodowych zawodów robotów Robotic Arena już w sobotę

Kolejna edycja międzynarodowych zawodów robotów Robotic Arena już w sobotę

Kolejna edycja międzynarodowych zawodów robotów Robotic Arena już w sobotę
11.12.2015 11:34, aktualizacja: 12.12.2015 15:20

Już jutro rozpocznie się kolejna impreza z cyklu Robotic Arena. Zorganizowane przez studentów Politechniki Wrocławskiej zawody robotów mogą się pochwalić już pewną tradycją, a każda kolejna edycja przyciąga większe rzesze uczestników i widzów. W tym roku przygotowano kilka nowości, w tym nową konkurencję, w której zmagać będą się roboty.

350170276488767425

Pierwsza impreza z cyklu, organizowana przez Koło Naukowe Robotyków Politechniki Wrocławskiej, została zorganizowana w 2004 roku. Niedługo później uzyskała status międzynarodowy: do współzawodnictwa swoje roboty wystawiają drużyny z kilku europejskich państw. Nie są to tylko przedstawiciele uczelni wyższych, udział w zawodach mogą wziąć także uczniowie techników i liceów.

Roboty będą konkurować w ośmiu kategoriach. Polegają one między innymi na sprawdzeniu szybkości robotów w pokonywaniu trasy, labiryntu, ale także na walce robotów różnych klas. W tegorocznej edycji po raz pierwszy uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkurencji Puck Collect. Jest ona o tyle ciekawa, że wymaga wykorzystania algorytmów rozpoznawania obrazu: na trasie umieszczone zostaną dyski w dwóch kolorach, a roboty będą musiały zebrać te o wyznaczonym kolorze autonomicznie go rozpoznając.

350170276488964033

Robotic Arena rozpocznie się już jutro o godzinie 8:00 w budynku C-13 Politechniki Wrocławskiej. Walki robotów rozpoczną się natomiast o 10:30. Ze szczegółami, harmonogramem zawodów oraz regulaminami konkurencji można zapoznać się na stronie internetowej imprezy. Wstęp na nią jest bezpłatny, a oczekiwania można umilić sobie zapoznając się z przygotowaną przez Xyrcon relacją z wcześniejszej edycji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)