Kolejne informacje o nowych iPhone'ach: filmy w 4K i dwie kamery w „siódemce”

Kolejne informacje o nowych iPhone'ach: filmy w 4K i dwie kamery w „siódemce”16.03.2016 14:36
Kolejne informacje o nowych iPhone'ach: filmy w 4K i dwie kamery w „siódemce”

21 marca, gdy odbędzie się coroczna konferencja Apple, stanie się jasne, co przygotowała korporacja na rok 2016. Licznych spekulacji nie brakuje, z dużą pewnością można jednak twierdzić, że zaprezentowane zostaną nowe iPhone’y. Nie chodzi tylko o „siódemkę”, ale także o odświeżonego iPhone’a 5 oznaczanego dotąd SE. Na temat obu urządzeń pojawiły się nowe inforamcje.

Oczywiście mają one raczej charakter przecieku czy plotki, która może mieć niewiele wspólnego z tym, co Apple ma zamiar zaprezentować w przyszłym tygodniu. Niemniej stanowią one w dużej części potwierdzenie wcześniejszych spekulacji, co podwyższa ich wiarygodność. W pierwszej kolejności warto przyjrzeć się iPhone’owi 5 SE, bo jak twierdzi serwis Apple Insider, ma on posiadać dość nieoczywistą cechę.

350174385564575681

Jak pisaliśmy wcześniej, iPhone 5SE (do Special Edition) to odświeżona wersja „piątki”, która ma być propozycją dla klientów, którym nie odpowiada wielkość wyświetlacza większa niż 4 cale. Dziś wiemy już, że nie będzie to jedyna czwórka w specyfikacji: smartfon ma bowiem zostać wyposażony w aparat pozwalający na nagrywanie filmów rozdzielczości 4K. To zaś sugerowałoby, że urządzenie zostanie wyposażone w procesor A9, a nie jak wcześniej zakładano A8.

Co do potencjalnej gwiazdy kolejnej imprezy Apple, czyli iPhone’a 7, to być może dysponujemy już pierwszym zdjęciem urządzenia. Według opublikowanych na łamach sprawdzonego i wiarygodnego Mac Rumors przecieków z chińskiego serwisu Bastille Post, zostanie on wyposażony w trzy kamery, z których dwie umieszczone zostaną obok siebie na tylnej obudowie.

iPhone 7 po lewej. Źródło: www.bastillepost.com
iPhone 7 po lewej. Źródło: www.bastillepost.com

Ich możliwości mogą być dwojakie. Możliwe, że Apple pójdzie tropem HTC i dwa obiektywy posłużą rozróżnianiu planów, co poskutkuje charakterystycznym i naturalnie wyglądającym rozmyciem tła po uchwyceniu kontrastu. Możliwe jednak, że Apple ma zamiar wykorzystać układ do zaoferowania zoomu optycznego. Na szczegóły przyjdzie zapewne poczekać do poniedziałku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)