Kolejne informacje o Sailfish i Marlin, nowych Nexusach od HTC

Kolejne informacje o Sailfish i Marlin, nowych Nexusach od HTC

Kolejne informacje o Sailfish i Marlin, nowych Nexusach od HTC
06.07.2016 11:52

Wkrótce minie rok od premiery ostatnich urządzeń z serii Nexus, które zostały na zlecenie Google wyprodukowane przez LG i Huawei. Coraz więcej informacji pojawia się zatem o kolejnych smartfonach wyprodukowanych tym razem przez HTC. Dysponujemy zatem już nie tylko ogólnikami, ale także pierwszymi grafikami prezentującymi wygląd smartfonów, choć tutaj sprawa jest kontrowersyjna.

Do informacji na temat nowych Nexusów dotarł serwis Android Police, który pozyskane informacje uważa niemal za pewnik. HTC wyprodukuje dwa smartfony, których oznaczenia marketingowe są dotąd nieznane, roboczo nazywane są Sailfish (brzmi znajomo?) i Mariln.

Główną różnice pomiędzy nimi będzie przede wszystkim wielkość, gdyż zarówno konstrukcja, jak i wygląd, mają być zbliżone, czy wręcz identyczne. Mowa zatem o czytniku linii papilarnych umieszczonych na tylnej części obudowy oraz przyjęciu za główne założenie minimalizmu. Najistotniejsze informacje, oczywiście nijak niepotwierdzone, dotyczą specyfikacji.

Źródło: androidpolice.com
Źródło: androidpolice.com

Nowe Nexusy zostaną najpewniej wyposażone w 4 GB RAM-u oraz 32 lub 128 GB pamięci wewnętrznej. Pojemność baterii ma oscylować w granicach 3450 mAh. O aparatach wiadomo jedynie tyle, że ich prawdopodobna rozdzielczość wyniesie 8 megapikseli dla kamery przedniej i 12 dla głównej. Mniejszy Sailfish zostanie zaś wyposażony w 5-calowy ekran o rozdzielczości 1080p, zaś Marlin przy 5,5 calach może oferować rozdzielczość 2560×1440 pikseli.

Wróćmy jednak do samych grafik. Opublikowane przez Android Police grafiki nie pochodzą niestety z materiałów Google czy HTC, a zostały sporządzone przez samych redaktorów na podstawie dotychczas opublikowanych o Nexusach informacji. Problem w tym, że otwarcie stwierdzają oni, że większość charakterystycznych elementów widocznych na grafikach jest w dużej mierze ich inwencją.

Nie ma pewnych podstaw, by twierdzić na przykład, że nowe logo Google, charakterystyczne „G”, rzeczywiście się tam znajdzie, nieznane są także dokładnie wymiary i proporcje. Niemniej to wystarczyło, aby wiele serwisów przedstawiło grafikę jako spodziewany wygląd nowych Nexusów. Oczywistością jest, że seria tych urządzeń wywołuje duże zainteresowanie, ale warto byłoby je zamknąć w ramach zdrowego rozsądku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)