Kolejne łatki Windowsa 10 dostępne: wznowienie październikowej aktualizacji jest coraz bliżej

Kolejne łatki Windowsa 10 dostępne: wznowienie październikowej aktualizacji jest coraz bliżej

Październikowa aktualizacja nadal jest w rękach testerów (depositphotos)
Październikowa aktualizacja nadal jest w rękach testerów (depositphotos)
Oskar Ziomek
17.10.2018 12:07, aktualizacja: 17.10.2018 16:10

Październikowa aktualizacja Windowsa 10 otrzymuje właśnie kolejną paczkę łatek, które rozwiązują wykryte niedawno błędy. Zestaw otrzymał oznaczenie KB4464455 i trafia już do testerów w ramach programu Insider. Warto bowiem przypomnieć, że od czasu wstrzymania wdrażania aktualizacji (po problemie ze znikającymi plikami), najnowsza edycja Windowsa 10 wróciła do tak zwanych insiderów. Celem są dodatkowe testy przed wznowieniem etapu aktualizacji komputerów wszystkich regularnych użytkowników systemu.

O nowej aktualizacji poinformowano na blogu Windowsa, z którego dowiadujemy się o wprowadzonych zmianach. Wśród problemów, które rozwiązuje KB4464455 znalazł się błąd związany z niepoprawnym wyświetlaniem szczegółów procesów w Menedżerze zadań oraz kilka usterek z kompatybilnością sterowników. Ponadto wyeliminowano między innymi problem z aplikacjami, które nie reagowały na polecenia użytkowników po wyjściu ze stanu Connected Standby oraz usterki związane z antywirusami firm trzecich i programami do wirtualizacji.

Warto zwrócić uwagę, że nie jest to pierwsza aktualizacja, jaka trafiła do Windowsa 10 w wersji 1809 od czasu jej powrotu do testerów. Wcześniej wydano już pierwsze aktualizacje związane z bezpieczeństwem, a niedługo potem Microsoft poinformował o kolejnych łatkach istotnych z punktu widzenia użytkowników doświadczających problemów ze sterownikami dźwięku oraz krytycznych błędów podczas uruchamiania komputerów firmy HP.

Październikowa aktualizacja Windowsa 10 z pewnością zostanie na długo w pamięci użytkowników, którzy przy okazji jej instalacji utracili dostęp do prywatnych plików. Ci, którzy nie dysponowali kopią zapasową, stracili z dysku dokumenty, a powstały błąd miał swój początek jeszcze kilka miesięcy temu, przy okazji kwietniowej aktualizacji Windowsa 10. Teraz problem znikających plików został już rozwiązany i w ramach dodatkowych środków zapobiegawczych system od tygodnia jest dostępny do pobrania wyłącznie przez testerów. Jak na razie wciąż nie pojawia się informacja o planowanej dacie ponownego wdrożenia aktualizacji u wszystkich, ale udostępniona paczka łatek to kolejny krok przybliżający do tego użytkowników.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (77)