Kolejny haker znalazł pracę, tym razem w Facebooku

Kolejny haker znalazł pracę, tym razem w Facebooku

05.06.2012 14:16

Haker chpwn, czyli Grant Paul, jest jednym z tych szczęściarzy, którzy dzięki swoim umiejętnościom i znajomości systemu dostał staż w znanej firmie i będzie się zajmował tym, co go interesuje. Grant właśnie zakończył swój pierwszy dzień w Facebooku.

chpwn ma na swoim koncie na przykład uruchomienie Siri na iPodzie Touch 4G oraz iPhone'ie 4, jest również autorem aplikacji modyfikujących zachowanie uwolnionego iOS, które są dostępne w repozytorium Cydia. Grant nie będzie jedyną dobrze znającą iOS osobą zatrudnioną ostatnio przez Facebooka — haker prawdopodobnie trafił do zespołu złożonego między innymi z byłych pracowników Apple'a i będzie pracował nad umocnieniem roli Facebooka na rynku urządzeń mobilnych. Wiedza Granta prawdopodobnie zostanie wykorzystana przy projektowaniu interfejsu Facebookofona.

chpwn jest kolejnym, po Cyanogenie (Steve Kondik, zatrudniony przez Samsunga) i Comeksie (Nicholas Allegra, obecnie pracuje w Apple'u) znanym na całym świecie hakerem, którego talentem zainteresowała się duża firma. Warto przypomnieć, że George Hotz, znany jako Geohot — autor pierwszego narzędzia uwalniającego iPhone'a — pracował w Facebooku jedynie 8 miesięcy i pracą tam nie był szczególnie zachwycony.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)