Kolejny rekord oglądalności, czas na kilka statystyk

Redakcja

28.12.2012 19:43, aktual.: 28.12.2012 23:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Poświąteczny czwartek, 27 grudnia 2012 r., był dla nas rekordowy — według Google Analytics dobreprogramy odwiedziło wczoraj 379 tysięcy unikalnych użytkowników, najwięcej jednego dnia w historii naszego portalu.

Rok temu w styczniu udało nam się pobić rekord oglądalności w ujęciu miesięcznym i dotknąć poziomu 7 milionów unikalnych użytkowników. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że tym razem do tego poziomu zbliżymy się już w grudniu, notując około 6,8 miliona unikalnych użytkowników. Porównując rok do roku jest to wzrost niebagatelny, bo o 500 tysięcy lub, jak kto woli, o blisko 10 procent.

Tradycyjnie w kontekście liczb dotyczących oglądalności dobrychprogramów proponujemy Wam garść statystyk na temat systemów operacyjnych i przeglądarek, których używacie Wy sami :-) Stosowne dane udostępnia nam Google Analytics i w naszym przypadku są one zazwyczaj o tyle interesujące, że mimo dużej grupy użytkowników nieco odbiegają od przeciętnych statystyk w światowym czy nawet polskim Internecie.

Obraz

W rankingu systemów operacyjnych pierwsze miejsce to naturalnie Windows — w ciągu ostatnich 30 dni, bo taki zakres danych omawiamy, korzystało z niego 94,78% użytkowników odwiedzających dobreprogramy. Liczba ta niewiele zmieniła się w stosunku do poprzedniego podsumowania rok temu. Nieco inaczej kształtuje się podział na poszczególne wersje systemu Microsoftu, a to za sprawą obecności Windows 8. Niemniej mimo długiego, publicznego programu beta i oficjalnej premiery dwa miesiące temu Windows 8 dopiero zjednuje sobie naszych użytkowników i zajmuje u nas czwarte miejsce (2,82% spośród wszystkich użytkowników Windows). Prym wciąż wiedzie Windows 7, z którego korzysta ponad połowa odwiedzających (52,93%), a zaraz za nim nadal pewnie trzyma się leciwy już Windows XP (34,14%). Gdzieniegdzie można jeszcze zobaczyć Windows Vista (7,77%), a jeden promil naszych czytelników korzysta z... Windows 98 :-) Dokładnie jedną wizytę zanotowaliśmy też z systemu OS/2 — dzisiaj może nie wszyscy już pamiętają, jaki to w ogóle był system, warto go więc przypomnieć...

Systemu Windows na pozycji lidera można się było spodziewać. Spora rewolucja natomiast miała miejsce w dalszej części rankingu systemów, bowiem drugiego miejsca nie zajmuje już Linux, a... Android. Korzysta z niego 1,67% wszystkich czytelników, co dowodzi, że powoli, ale systematycznie rośnie u nas rynek mobilny. Mamy nadzieję, że projektowany przez nas nowy layout portalu, bardziej przyjazny także urządzeniom mobilnym, sprosta temu wyzwaniu i Waszym oczekiwaniom. Sam Linux uplasował się na miejscu trzecim z wynikiem 1,50%. Z komputerów Mac ogląda nas z kolei 0,74% odwiedzających.

Obraz

Przeglądarką numer jeden według Was pozostaje Firefox: korzystało z niego 41,43% użytkowników. Sporo odebrał mu jednak w ciągu mijającego roku Chrome, który teraz ma wśród naszych czytelników aż o połowę więcej zwolenników, niż poprzednio: dokładnie 32,02%. Nie tylko Firefox, ale w zasadzie wszystkie pozostałe przeglądarki także straciły w ciągu roku na rzecz Chrome po kilka punktów procentowych. Internet Explorer zgromadził 12,84% zwolenników, a Opera — 10,42%. Co ciekawe, nadal 5% spośród korzystających z Internet Explorera posiada przedpotopową niemal wersję 6.0, 10% używa z kolei najnowszej „dziesiątki”...

Dziękujemy Wam za tak liczne odwiedziny i wczorajszy rekord oglądalności! Pełni optymizmu, ale też mając jeszcze w zanadrzu kilka niespodzianek, mamy nadzieję, że będą kolejne okazje do rekordów, co na pewno ponownie skłoni nas do uchylenia rąbka tajemnicy na temat najnowszych statystyk związanych z Waszymi technologicznymi preferencjami :-)

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (100)