Komisja Europejska zajmie się sporem o Flasha

Komisja Europejska zajmie się sporem o Flasha

11.08.2010 13:00, aktualizacja: 11.08.2010 13:10

Komisja Europejska jest zainteresowania konfliktem między firmami Apple i Adobe o technologię Flash w urządzeniach mobilnych.

Przedstawiciele Komisji będą współpracować z Federalną Komisją Handlu (FTC), która od jakiegoś czasu zbiera materiały dotyczące sprawy. Takie informacje podał The New York Post powołując się na własne źródła. Komisja Europejska jest zainteresowana, czy Apple nie złamał prawa, zabraniając deweloperom korzystania z Flasha podczas przygotowywania aplikacji do e-sklepu App Store. Na mocy umowy deweloperskiej osoby, które chcą publikować swoje aplikacje w App Store muszą zgodzić się na całkowity zakaz używania technologii Adobe. Dotyczy to zarówno Flasha, jak i Javy Suna czy Silverlighta Microsoftu.

Przed tygodniem informowaliśmy o przedostaniu się do Internetu listu, z którego wynikało, że FTC prowadzi badania dotyczące sporu firm Apple i Adobe. Według niepotwierdzonych informacji, w komisji powstał już 190-stronicowy tekst dotyczący sprawy, ale jej przedstawiciele nie zgodzili się jak dotąd na jego ujawnienie. Wcześniej na temat Flasha w urządzeniach mobilnych krytycznie wypowiadał się Steve Jobs z firmy Apple. Opublikował on nawet list otwarty, w którym wyliczał, dlaczego jego firma nie chce udostępnić tej technologii w systemie iOS.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)