Kompilacja 10576: sporo nowości w przeglądarce Edge i aplikacji Xbox

Kompilacja 10576: sporo nowości w przeglądarce Edge i aplikacji Xbox

Kompilacja 10576: sporo nowości w przeglądarce Edge i aplikacji Xbox
Redakcja
30.10.2015 09:26, aktualizacja: 30.10.2015 09:55

W tym tygodniu Gabe Aul zapowiedział, że Microsoft pracuje nad czymś, czego nie zrobił nigdy wcześniej. Rozwiązaniem tej zagadki okazały się najnowsze kompilacje testowe Windows 10, zarówno w wersji mobilnej, jak i desktopowej. Ta druga zawiera szereg interesujących nowości związanych z przeglądarką Edge, a także poprawki wielu zgłaszanych błędów.

Najważniejsze nowości w kompilacji oznaczonej numerem 10576 są związane z przeglądarką Edge i faktycznie zawierają nowość, której raczej się nie spodziewaliśmy: funkcję bezprzewodowego przesyłania materiałów wideo, zdjęć i audio do innych urządzeń. Wystarczy połączyć je do tej samej sieci, a następnie uruchomić DLNA/Miracast, aby przesyłać wspomniane informacje. Microsoft przygotował też kilka „scenariuszów” wykorzystania nowej funkcji np. przesyłanie wideo z uruchomionej strony z YouTube, czy też przeglądanie na dużym ekranie zdjęć z Facebooka.

Obraz

Warto zaznaczyć, że funkcja ta nie pozwala na przesyłanie treści zabezpieczonych cyfrowo jak np. materiałów zawartych w Hulu czy Netfliksie. Nie jest to jedyna zmiana z Edge, bo w przeglądarce rozbudowano także zasięg działania asystentki głosowej Cortana. Od teraz użytkownicy przeglądający pliki PDF (przypominamy, że Edge posiada wbudowany czytnik dokumentów tego typu i uruchamia je w osobnych kartach) mogą zaznaczyć dowolny fragment i zapytać Cortanę o dodatkowe informacje z nim związane. Oczywiście z funkcji tej skorzystają jedynie użytkownicy w krajach, gdzie asystent jest obsługiwany. Polska niestety jeszcze do nich nie należy.

Nowa kompilacja wprowadza także zaktualizowaną aplikację Xbox dla Windows 10. Teraz możemy w niej wyszukiwać naszych znajomych na Facebooku, zapraszać do wspólnej gry, pisać wiadomości, a także udostępniać własne nagrania. Firma zdecydowała się także na rozbudowę sklepu zintegrowanego z aplikację, który umożliwia wyszukiwanie i kupowanie gier przeznaczonych dla konsoli Xbox One, łącznie z tymi objętymi promocjami. Oprócz tego poprawiono użycie pamięci w przypadku używania gier spoza sklepu (Win32), a także zwiększono wydajność zagnieżdżonej wirtualizacji Hyper-V, która znalazła się w poprzedniej kompilacji. Microsoft naprawił wyszukiwanie w regionach, gdzie Cortana nie jest dostępna i zaktualizował pakiety językowe.

Obraz

Oddziały zajmujące się w korporacji systemem Windows 10 nie próżnują, bo oprócz wydania nowej wersji testowej, w usłudze Windows Update pojawiły się dodatkowo aktualizacje dla stabilnej. Nowe paczki zostały oznaczone numerami KB3105210 i KB3106932. Są to zbiorcze aktualizacje zawierające poprawki błędów, łatki bezpieczeństwa, a także ulepszenia związane z wydajnością. Niestety firma w ich przypadku nie podała szczegółowej listy zmian – te użytkownicy muszą sprawdzić samodzielnie już po zainstalowaniu nowych paczek.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)