Koniec błędów sklepu w Windows 10. Microsoft na własną rękę zaktualizował cudze aplikacje

Koniec błędów sklepu w Windows 10. Microsoft na własną rękę zaktualizował cudze aplikacje

Microsoft aktualizuje aplikacje UWP (depositphotos)
Microsoft aktualizuje aplikacje UWP (depositphotos)
Oskar Ziomek
10.09.2018 08:32

W ostatnich dniach w Windowsie 10 można było zauważyć szereg nowych aktualizacji aplikacji zainstalowanych z poziomu Microsoft Store. Większość z nich trafiła na komputery jeszcze 8 września i charakteryzuje się podobnym zakończeniem numeru wersji. Nie jest to jednak błąd oprogramowania, ani zmowa programistów UWP, którzy równolegle wydali nowe wersje swoich programów, w dodatku decydując się na podobne oznaczenie numerów kompilacji. Okazuje się, że aktualizacje zostały wygenerowane automatycznie przez Microsoft i rozwiązują dotychczasowe problemy związane z pobieraniem części programów ze sklepu.

Mowa o usterce, w wyniku której podczas pobierania części aplikacji UWP można było dotychczas napotkać na błąd w Microsoft Store oznaczony skrótem 0x800B0100. Problem został dość szybko potwierdzony przez jednego z pracowników Microsoftu na Twitterze, który zalecił wówczas wykorzystanie narzędzia WSRESET.exe, by wyczyścić pamięć podręczną sklepu. Takie działanie miało się okazać skuteczne i wyeliminować błędy, umożliwiając pobieranie wybranych aplikacji.

Obraz

To oczywiście nie eliminowało problemu, a mogło stanowić jedynie tymczasowy środek zaradczy. Microsoft jednak szybko zbadał sprawę i znalazł skuteczne rozwiązanie. Błąd sklepu udało się rozwiązać, aktualizując przy tym problematyczne programy UWP. Co jednak ciekawe, wszystko zostało przeprowadzone automatycznie przez Microsoft, także w przypadku aplikacji innych deweloperów, o czym również poinformowano na Twitterze.

Deweloperzy UWP, jeśli waszych aplikacji nie dało się pobrać (0x800b0100), dobre wieści, nie robiliście nic źle, to był błąd Sklepu. Microsoft usunął usterkę i automatycznie wygenerował nowe pakiety waszych aplikacji (kończące się numerami .1000 lub .1070) – czytamy w wyjaśnieniu. Nowe pakiety powinny być już od paru dni dostępne dla wszystkich problematycznych programów, stąd na liście ostatnich aktualizacji ze Sklepu może znajdować się tak wiele pozycji o bliźniaczym numerze kompilacji.

Pozostając w temacie Windowsa 10, warto przypomnieć o zbliżającej się aktualizacji funkcji. Nowa wersja systemu nazwana Październikową aktualizacją powinna trafić do użytkowników w najbliższych tygodniach. Microsoft skupia się już teraz wyłącznie na eliminowaniu ostatnich błędów nowej kompilacji, ale jak widać po opisanym tu problemie Microsoft Store, usterki pojawiają się także u użytkowników stabilnego wydania. Szybka reakcja producenta nie powinna więc dziwić – stabilnie działający system to podstawa do późniejszej skutecznej aktualizacji do nowego wydania Windowsa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)