Koniec czy nowy początek BlackBerry? Android na modelu Passport

Koniec czy nowy początek BlackBerry? Android na modelu Passport

Koniec czy nowy początek BlackBerry? Android na modelu Passport
18.06.2015 10:43, aktualizacja: 18.06.2015 15:06

Zaledwie kila dni temu pisaliśmy o planach wydania smartfona z Androidem przez BlackBerry. Natomiast w sieci pojawiło się już zdjęcie modelu BlackBerry Passport działającego pod kontrolą Androida 5.1 Lollipop. Możliwe, że pierwszy smartfon z zielonym robocikiem pojawi się już niedługo.

Na urządzeniach kanadyjskiego producenta z system BB10 możemy uruchomić aplikacje z Androida. Otrzymujemy dostęp do sklepu z aplikacjami od Amazona, a także możemy skorzystać ze Snapa, czyli klienta Sklepu Play. Możliwość korzystania z aplikacji przeznaczonych na Androida miała zwiększyć zainteresowanie smartfonami BlackBerry, ale tak się nie stało. Aktualnie Kanadyjczycy posiadają poniżej 1% rynku, a najnowsze urządzenia nie sprzedają się na zadowalającym poziomie.

— Nicola D'Amico (@WhiteSharkIT) czerwiec 16, 2015BlackBerry nie zamierza odpuścić i ciągle szuka rozwiązania obecnych problemów z niską sprzedażą. Ostatnie informacje wskazują, że producent spróbuje ponownie zdobyć serca klientów wydając smartfona działającego pod kontrolą Androida. Pierwszym model miałby być slider z dużym wyświetlaczem i fizyczną klawiaturą. Nie wszyscy wierzyli w te doniesienia, argumentując tym, że Kanadyjczycy mają własne oprogramowanie i z pewnością nie mają zamiaru uzależnić się od Google. Okazuje się jednak, że BlackBerry faktycznie pracuje nad urządzeniem z Androidem. Jeden z programistów firmy opublikował na swoim Twitterze zdjęcie modelu BlackBerry Passport na którym zainstalowany jest Android 5.1 Lollipop. Smartfon został oznaczony jako BlackBerry Passport SQW-ANDS, co sugeruje, że mamy do czynienia ze specjalną wersją stworzoną dla mobilnego systemu Google.

Wydanie smartfona z Androidem nie oznacza, że BlackBerry porzuci swój system operacyjny. Bardzo możliwe, że kanadyjski producent zdecyduje się na oferowanie swoich urządzeń w dwóch wersjach – pierwsza z BBOS, a druga z Androidem. Porzucenia własnego rozwiązania byłoby złą decyzją. Oprogramowanie BlackBerry ma nadal wielu zwolenników, którzy doceniają je ze względu na wysoki poziom bezpieczeństwa i produktywności.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)