Koniec ery spamu w mailach, portale społecznościowe są „lepsze”

Koniec ery spamu w mailach, portale społecznościowe są „lepsze”

18.05.2012 11:57

Bloomberg opisał zjawisko, które świadczy o zakończeniu pewnej ery w historii Internetu i komunikacji. Według artykułu, serwisy społecznościowe zajmują miejsce poczty elektronicznej w oczach spamerów i stają się głównym miejscem rozprowadzania niechcianych odnośników.

To zjawisko ma dwie przyczyny. Po pierwsze, filtry antyspamowe, które chronią nasze skrzynki, są coraz skuteczniejsze. Po drugie, spam rozsyłany na portalach społecznościowych jest dużo skuteczniejszy. Ludzie są już przyzwyczajeni do otrzymywania niechcianej poczty, ale posty na ścianach znajomych czy wyglądające interesująco tweety to zupełnie coś innego. Według Gabiel Consulting Group spam „społecznościowy” bije ten pocztowy na głowę skutecznością.

Według badań około 40% kont na portalach społecznościowych należy do spamerów i równo 8% wiadomości wysłanych na nich to wiadomości niechciane. Jeszcze pół roku temu takich wiadomości było o połowę mniej. Doszło nawet do tego, że Facebook i Twitter pozywają dostawców reklam za to, że portale tracą użytkowników zniechęconych kiepskimi doświadczeniami na stronach. Oczywiście te największe sieci mają narzędzia i zasoby pozwalające wykrywać i blokować spamerów, ale mniejsze często nie mogą sobie z tym poradzić.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)