Koniec lagów. TP-Link prezentuje nowy, zaawansowany router dla graczy

Koniec lagów. TP‑Link prezentuje nowy, zaawansowany router dla graczy

Koniec lagów. TP-Link prezentuje nowy, zaawansowany router dla graczy
09.08.2018 19:02

TP-Link zaprezentował router, którym powinni zainteresować się gracze wymagający sieci bez najmniejszych opóźnień. Archer C5400X to trzypasmowy, gigabitowy router bezprzewodowy MU-MIMO, który został zbudowany od podstaw z myślą o graczach i wymagających użytkownikach.

Archer C5400X korzysta z NitroQAMTM (nazwa Broadcomma na niestandardową obsługę 1024-QAM w sieciach 802.11ac i 802.11n), oferując łączną przepustowość nawet do 5334Mb/s w trzech pasmach transmisji (1000Mb/s w paśmie 2,4 GHz oraz po 2167Mb/s w pasmach 5 GHz). Pozwala to na optymalizację działania sieci poprzez jej podział pomiędzy urządzenia w domu. Można wydzielić osobne pasmo dla gier, osobne dla multimediów i trzecie dla pozostałych urządzeń. Co ważne, nie trzeba tego robić ręcznie. Wykorzystując Smart Connect, router automatycznie wybierze najlepsze pasmo dla każdego sprzętu połączonego z Wi-Fi.

Obraz

8 imponujących anten zapewni jednolity sygnał w każdym punkcie mieszkania, a dodatkowo mechanizm Beamforming umożliwia zlokalizowanie podłączonych urządzeń i automatyczne zwiększenie siły sygnału we wskazanym kierunku. Dzięki MU-MIMO, Archer C5400X wysyła pakiety danych do czterech urządzeń w tym samym czasie, co zwiększa wydajność komunikacji. Oprogramowanie routera wykorzystuje także mechanizm Airtime Fairness, faworyzujący bardziej wydajne urządzenia w Sieci, by w jednostce czasu przesłać jak najwięcej danych. Ponadto przy kolejkowaniu pakietów wyższy priorytet otrzymają te wysyłane przez gry sieciowe. Oczywiście w ustawieniach routera można ustawić kolejkę QoS według własnego uznania i ręcznie przydzielać pasmo określonym urządzeniom i usługom.

Obraz

Do łączenia się przewodowego router otrzymał 8 gigabitowych portów Ethernet. W środku znajdziemy czterordzeniowy, 64-bitowy procesor o taktowaniu 1,8 GHz oraz 1 GB RAM-u. Router został także wyposażony w zabezpieczenia HomeCare, ochronę antywirusową TrendMicro oraz funkcje kontroli rodzicielskiej, bazującej na liście dostępnych lub zablokowanych adresów i harmonogramie korzystania z internetu przez domowników.

Router Archer C5400X jest już dostępny w sprzedaży i objęty został 3-letnią gwarancją.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (118)