Koniec nudnych smartfonów, Samsung pracuje nad składanym modelem

Koniec nudnych smartfonów, Samsung pracuje nad składanym modelem17.09.2015 11:43
Koniec nudnych smartfonów, Samsung pracuje nad składanym modelem

Znaczna większość smartfonów wygląda bardzo podobnie, dostajemy prostokątną bryłę z dużym wyświetlaczem znajdującym się na froncie. W niewielkim stopniu wyróżniają się ostatnie modele Samsunga z zakrzywionym ekranem. Jednak już w przyszłym roku możemy zobaczyć smartfon Samsunga, który z pewnością nie będzie kolejnym, nudnym urządzeniem.

Według nieoficjalne informacji Samsung właśnie pracuje nad składanym smartfonem. Nie jest to jednak klasyczny telefon z klapką, a model wyposażony w elastyczny wyświetlacz, który składa się wraz z całym urządzeniem. Południowokoreańska złożyła patenty dotyczące technologii, która ma umożliwić stworzenie składanego smartfona.

350142753952524225

Możemy z nich dowiedzieć się, że koreański producent chce w tym celu wykorzystać specjalny system zawiasów, a także sprężyn rozciągających. Smartfon Samsunga ma składać się jak typowy telefon z klapką, ale w dolnej części zamiast fizycznej klawiatury, znajduje się wyświetlacz. Warto zauważyć, że ekran nie jest podzielony, otrzymujemy cały panel, który po rozłożeniu smartfona zajmuje niemal cały front.

350142753952655297

Obecnie informacji o składanym smartfonie jest bardzo mało. Interesującym rozwiązaniem byłoby różne działanie urządzenia, zależnie od pozycji. Przykładowo, jeśli górna część znajdowałaby się po kątem mniejszym niż półpełny, to na dolnej części mogłaby być wyświetlana klawiatura.

Należy się jednak zastanowić nad trwałością takiego rozwiązania. Po smartfona sięgamy kilka, a nawet kilkanaście razy dziennie. Mechanizm musiałby cechować się bardzo wysoką odpornością, tak by po dwóch latach nadal działał sprawnie. Te wszystkie złożenia i rozłożenia musiałby także wytrzymać elastyczny wyświetlacz.

2014 Samsung Flexible OLED Display Phone and Tab Concept

Pomysł na składany smartfon nie jest nowością. Samsung już w 2013 roku przestawił na krótkim filmiku ciekawą koncepcję smartfona z elastycznym wyświetlaczem. Przyznajmy, że takie urządzenie z pewnością prezentowałoby się naprawdę bardzo dobrze.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)