Koniec Remix OS: Android na PC znika, firma porzuca rynek konsumencki

Koniec Remix OS: Android na PC znika, firma porzuca rynek konsumencki

18.07.2017 12:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Remix OS to bazujący na Androidzie x86 system operacyjny, który skierowany jest na komputery osobiste. Posiada on wygodny interfejs, przystosowany do obsługi za pomocą myszki i klawiatury oraz przynosi on mobilne aplikacje znane ze smartfonów i tabletów na większe ekrany pecetów. Niestety, to koniec tego interesującego projektu.

Firma Jide Technology, założona przez trzech inżynierów Google, była odpowiedzialna za Remix OS. Celem było stworzenie darmowego, dostępnego dla wszystkich, systemu operacyjnego bazującego na Androidzie. Plan się powiódł, otrzymaliśmy naprawdę dopracowane oprogramowanie. Kolejnym planem było tworzenie własnych niewielkich PeCetów z Androidem – Remix IO. Pojawiła się zbiórka na Kickstarterze, która szybko zakończyła się sukcesem. Z oczekiwanych 250 tys. dolarów, twórcy zebrali aż 598 tys. dolarów.

Sukces zapowiadał dalszy rozwój całego projektu i nikt nie oczekiwał, że Remix OS może zniknąć. Jednakże twórcy oficjalnie ogłosili, że porzucają rynek konsumencki, zarówno system operacyjny Remix OS, jak i planowane urządzenie Remix IO. Firma chce skupić się wyłącznie na współpracy z przedsiębiorstwami z różnych branż, dostarczając im własne narzędzia i oprogramowanie. Ze względu na niskie zasoby, Jide Technology musi rozstać się z rynkiem konsumenckim, by móc w pełni działać z przedsiębiorstwami.

Osoby, które wsparły Remix IO na Kickstartrze otrzymają zwrot pieniędzy. Zwroty mają wystartować od 15 sierpnia. Z kolei użytkownicy systemu operacyjne powinni poszukać alternatywy. Dobrym wyborem powinien być Android x86, który był bazą dla Remix OS.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)