Koniec rozwoju Periana, pora na nowy projekt

Koniec rozwoju Periana, pora na nowy projekt

15.05.2012 12:36

Dla użytkowników OS X Perian przez lata znajdował się na liście oprogramowania, które trzeba mieć. Zestaw kodeków dostarczanych przez Periana znacznie poszerzał możliwości QuickTime w zakresie odtwarzania multimediów. Niestety przed nami majaczy już tylko jedno wydanie Periana — na stronie pojawiła się informacja, że rozwój projektu zostanie zakończony.

Zespół tworzący Periana zajmował się zestawem kodeków przez 6 ostatnich lat. Ustawienia były sprowadzone do minimum, a instalacja i aktualizacja proste do bólu. Oprogramowanie można uznać za kompletne — pod wodzą zespołu jego obecnych deweloperów Perian już lepszy nie będzie. Zespół przyznał się, że dotarł do ściany, której nie może przeskoczyć. Ich zdaniem, praca była bardzo owocna, ale przyszła pora na rozpoczęcie czegoś nowego.

Ostatnia wersja Periana będzie zawierała najnowsze poprawki, ale nie wiadomo, czy będzie działać na OS X 10.8 bezbłędnie. Wsparcie techniczne będzie świadczone przez 90 dni od daty wydania. Deweloperzy przestali również przyjmować dotacje.

Nie znaczy to, że Perian przestanie istnieć. Kod źródłowy zostanie udostępniony na Google Code lub Githubie i będzie czekał na następnych opiekunów. Jeśli jednak zdarzy się, że Perian przestanie działać, zestarzeje się i odejdzie w niepamięć, deweloperzy polecają przyjrzenie się takim projektom, jak VLC czy MPlayer OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)