Koniec Torrenty.org. Po ponad 10 latach polska torrentownia zniknęła z Sieci (aktualizacja)

Koniec Torrenty.org. Po ponad 10 latach polska torrentownia zniknęła z Sieci (aktualizacja)

27.06.2016 14:39, aktual.: 27.06.2016 21:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

To już koniec serwisu Torrenty.org. Znana z aktywnej społecznościi wysokiej jakości „wstawek” biblioteka torrentów w większościpirackiego i wszelkiego możliwego rodzaju przestała działać nadobre. Już wcześniej znikała na dłużej, jednak wówczas zaprzyczynę nieobecności podawano rozmaite problemy techniczne. Tymrazem uzasadnienia nie ma, i raczej nie będzie.

Strona Polskie-Torrenty.com, której facebookowy profil jużwielokrotnie służył administracji serwisu Torrenty.org dokomunikacji ze społecznością w razie rozmaitych problemów,poinformowała w weekend, że ta ostatnia „awaria” jest jużostatnią. „(…) Niestety nadeszła oficjalnie wiadomość zestrony administracji org że portal został zamknięty.. niestety niewiemy co jest powodem takiej decyzji…” – przeczytać mogliśmywe wpisiena Facebooku.

Coś musiało się popsuć w relacjach serwisu z operatoremhostingu. Przedstawiciel pełniącej tę rolę ukraińskiego ColoCallna początku czerwca powiedziałnam, że nic nie wie o tym, by torrenty.org były klientem jegofirmy, mimo że gdy kontaktowaliśmy się wcześniej, (przy okazjipierwszej dużej tegorocznej awarii), usłyszeć można było cośzupełnie innego. Nic wówczas jednak nie wskazywało na operacjęorganów ścigania przeciwko działającemu na dużą skalępirackiemu serwisowi. Co faktycznie się stało – tego nie udałosię ustalić, na e-maile administracja Torrenty.org nie odpowiadała.

Torrenty.org za czasów swojej świetności
Torrenty.org za czasów swojej świetności

Co polskim użytkownikom zastąpi ich ulubioną stronętorrentową? Przekornie się zapytamy – a co zastąpiłotnttorrent.info,po zamknięciu tej strony przez policję w zeszłym roku? Corazwięcej osób korzystających w przeszłości z torrentów jakoźródła filmów i muzyki dziś przerzuca się na streamingi, nawetniekoniecznie te pirackie, nielegalne. Nie oznacza to, że torrenty wogóle znikną, ale w porównaniu do tego, jaką ekscytację budziły10 lat temu, widać wyraźnie ich schyłek.

Dziś w Polsce ze świecą szukać takiej społeczności jakwtedy. Być może jedynym wyjściem dla starych torrentowców będzieinternacjonalizacja, przyłączenie się do tego, co dzieje sięwokół Kickass Torrents,serwisu, który wyrósł na światowy numer 1. w tej dziedzinie. Tadynamicznie rozwijana strona przegoniła już Zatokę Piratów wpopularności, ale też stała się chyba najwygodniejszą w użyciu,dzięki sprawnej wyszukiwarce, katalogowi i kwitnącemu forumdyskusyjnemu, zawierającemu też nie tylko anglojęzyczne sekcje.

Aktualizacja

A może nie wszystko stracone? Jeden z profili na Facebooku, który przedstawia się jako oficjalne konto Torrenty.org, twierdzi że to wszystko nieporozumienie, i że mamy do czynienia ze zwykłą awarią, tyle że trudną i czasochłonną do naprawienia. Ukraińcy z kolokacji ColoCall tymczasem wciąż do torrentowego serwisu nie przyznają.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (291)