Koniec wsparcia dla Android Market na starszych wersjach Androida

Koniec wsparcia dla Android Market na starszych wersjach Androida
Mariusz Błoński

21.06.2017 13:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na blogu developerów Androida ukazał się komunikat o zakończeniu wsparcia dla Android Market w systemach Android 2.1 Eclair i wcześniejszych. Wsparcie zostanie zakończone już 30 czerwca bieżącego roku. Po tej dacie użytkownicy wspomnianych wersji Androida stracą dostęp do Android Market i nie będą mogli instalować stamtąd aplikacji.

Android 2.1 Eclair zadebiutował 7 lat temu, nic dziwnego zatem, że większość aplikacji nie jest już dostępna dla tej wersji systemu. Korzysta z niej niewielki odsetek użytkowników, zatem programiści nie mają zbytnio ochoty poświęcać na nią swojego czasu.

Obecnie trudno orzec, jak wiele osób korzysta z tak starych wersji Androida. Edycje 2.0 i 2.1 debiutowały w latach 2009-2010, były dostosowane do wówczas dostępnych smartfonów, zatem znacznie się różnią od dzisiejszego Androida. Przed siedmiu laty smartfony miały niewielkie wyświetlacze o niskiej rozdzielczości, krótko pracowały na bateriach, prędkość łączy internetowych nie powalała i nie mogły się pochwalić zbyt dużą biblioteką użytecznych aplikacji. Od dzisiejszych, nawet najtańszych smartfonów, dzieli je cała epoka technologiczna, zatem używanie urządzeń z Androidem Eclair można tłumaczyć obecnie jedynie manią kolekcjonerką lub zainteresowaniami muzealnymi.

Następcą Android Market jest Google Play, który jest dostępny dla Androida 2.2 i wersji późniejszych. Google zapowiada też, że Android Market dla wersji Android 2.2 i wyższych będzie wspierany tak długo, jak będzie to wykonalne.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)