Koniec z aktualizacjami pomijającymi Google Play

Koniec z aktualizacjami pomijającymi Google Play

26.04.2013 17:20

Niedługo przed premierą Facebook Home użytkownicy urządzeń z Androidem zauważyli, że aplikacja Facebooka aktualizuje się z pominięciem sklepu Google'a. Po dotknięciu przycisku w okienku powiadamiającym o nowej wersji użytkownicy byli przekierowywani bezpośrednio do Facebooka, skąd mogli pobrać aktualizację. Miało to miejsce na około 1% urządzeń. Oficjalnie chodziło o upewnienie się, że każdy użytkownik ma najnowszą wersję aplikacji, ale z obserwacji wynika, że Facebook planował udostępnić betę tylko niektórym użytkownikom. Wczoraj sytuacja się powtórzyła.

Rozwiązanie to od początku budziło wątpliwości. Taka droga aktualizacji nie spodobała się nie tylko użytkownikom, ale i obsłudze sklepu. Wraz z wydaniem aktualizacji 4.0.27 aplikacji Play zmieniły się zasady korzystania z programu dla deweloperów. W sekcji mówiącej o niebezpiecznych produktach znalazł się zapis mówiący, że aplikacja pobrana z Play nie może modyfikować, zastępować lub aktualizować kodu binarnego swojego własnego APK korzystając z mechanizmów innych niż te dostarczane przez Play.

Obraz

Tym samym Facebook (i inni wydawcy aplikacji) nie może przeprowadzać eksperymentów na niepodejrzewających niczego użytkownikach. Pozostaje zrobić to, co wszyscy inni ­— umieścić w Play kanał beta dla aplikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)