Koniec z GG, Yahoo!, MSN i GTalkiem w Palringo

27.04.2012 14:43, aktual.: 30.04.2012 09:58

Palringo to ciekawy multikomunikator dostępny na wiele platform (Windows, Linux, OS X, Android, Windows Phone, iOS, dawniej również na telefony z Windows Mobile). Programy łączą się z platformą Palringo, w ramach której możliwa jest komunikacja głosowa (push-to-talk) i tekstowa, wysyłanie zdjęć, udostępnianie swojej lokalizacji, wyszukiwanie znajomych w pobliżu, oraz — co bardzo podkreślają twórcy Palringo — branie udziału w czatach grupowych. Na swojej stronie Palringo chwali się, że grup jest już ponad 250 tysięcy. Poza tym klienty umożliwiają komunikację w sieciach Gadu-Gadu, GTalk, Yahoo!, MSN, Facebook, XMPP, ICQ i AIM… niestety, już niedługo.

Użytkownicy Palringo otrzymali dziś wiadomość informującą o planach twórców platformy i komunikatora. Z klientów wkrótce zniknie możliwość komunikacji z sieciami firm trzecich. Firma Palringo twierdzi, że mało użytkowników korzysta z możliwości komunikacji poza Palringo i raczej woli przyciągać swoich znajomych do sieci Palringo, niż komunikować się z nimi przez Facebooka czy MSN. Aby skupić się na rozwoju platformy do czatów grupowych, programiści z Palringo zrezygnują ze wspierania wszystkich innych sieci.

Sądząc po aktywności w grupach, Palringo może mieć rację skupiając się na rozwoju tej strony komunikatora. Jednak zapowiedziane posunięcie spowoduje, że z rynku zniknie dość popularny multikomunikator. Na systemach desktopowych będzie to mała strata, ale dla Androida, Windows Phone czy iOS wcale nie ma wielu aplikacji, które obsłużą jednocześnie GG, GTalka i MSN. Trochę szkoda.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (66)