Koniec żartów, Google. iPhone 7 w końcu zerwie z marną wersją 16 GB

Koniec żartów, Google. iPhone 7 w końcu zerwie z marną wersją 16 GB

Koniec żartów, Google. iPhone 7 w końcu zerwie z marną wersją 16 GB
25.08.2016 19:54, aktualizacja: 25.08.2016 20:11

Topowe smartfony oferują przynajmniej 32 GB wolnej przestrzeni na dane użytkownika, często z możliwością dołożenia kolejnych gigabajtów w postaci karty pamięci. Natomiast Apple jeszcze w 2016 roku sprzedaje smartfony ze skromnym 16 GB, bez możliwości rozbudowy, za ponad 3 tysiące złotych! Ma się to zmienić wraz z premierą iPhone’a 7, który podobno będzie miał 32 GB w wersji podstawowej.

Obecnie smartfony dysponujące 16 GB na pliki kojarzą się głównie ze średnią półką. Faktycznie, 16 GB stało się jakby standardem wśród modeli kosztujących poniżej 1500 zł, a nawet na tej półce znajdziemy pojemniejsze urządzenia. Niestety nie można tego powiedzieć o sprzęcie Apple. Te ponoć wspaniałe smartfony, „zaprojektowane w Kalifornii”, nadal sprzedawane są w edycji 16 GB i to za spore pieniądze.

Dość drogo jak za smartfon z 16 GB
Dość drogo jak za smartfon z 16 GB

Z tej sytuacji ostatnio śmiało się nawet Google. W sieci pojawił się film przedstawiający użytkowników iPhone’a 16 GB. Zawsze, gdy chcieli zrobić zdjęcie, pojawiał się komunikat o braku wolnego miejsca. Co gorsza, często widzieli ten komunikat gdy mieli wykonać niepowtarzalne ujęcie. Zirytowanym użytkownikom pozostawało usunięcie starszych zdjęć i nadzieja, że uda im się ponownie uchwycić równie dobre ujęcie.

Google zaproponowało rozwiązanie problemu – aplikację Zdjęcia Google. Aplikacja pozwala bowiem na automatyczne usuwanie zdjęć i filmów, które zostały już zsynchronizowane z dyskiem w chmurze. Dzięki temu nawet na iPhonie 16 GB wolnego miejsca ma wystarczyć…

Najnowszy przeciek sugeruje, że w przypadku iPhone’a 7, Google będzie mieć jeden powód do żartów mniej. Nowy smartfon Apple w najuboższej edycji zaoferuje 32 GB na dane, czyli w końcu tyle co konkurencja w tym segmencie cenowym. W sprzedaży mają pojawić się jeszcze dwie wersje – 128 GB i 256 GB.

#iPhone7 purported internal NAND components sheet seems to confirm 32/128/256 GB storages. Supplier is Toshiba??? pic.twitter.com/2r66q3nWRb

— The Malignant (@the_malignant) 24 sierpnia 2016Dobrze, że Apple zdecydowało się na takich ruch. W 2016 roku, gdzie nawet komunikator potrzebuje ponad 100 MB, a mobilne gry zajmują po kilka gigabajtów, 16 GB to żenująco mała ilość miejsca na dane.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)