Konkurent Galaxy Note od HTC ma rozpoznawać, kto go trzyma, po liniach papilarnych

Konkurent Galaxy Note od HTC ma rozpoznawać, kto go trzyma, po liniach papilarnych

31.05.2013 13:34

Nie od dziś widać, że rysiki wracają do łask — jednak już nie jako niezbędny do obsługi rezystywnego ekranu dodatek. Rysik ma poszerzać możliwości korzystania z urządzenia i w wielu z nas rozbudzić kreatywność, czego świetnym przykładem jest linia Galaxy Note. Prawdopodobnie zobaczymy takie urządzenie również z logo HTC.

Osoby zarządzające @evleaks mylą się rzadko, możemy więc założyć, że znany jako T6 model rzeczywiście jest przez HTC opracowywany. Miałby to być pierwszy „przerośnięty” smartfon HTC — ma mieć 5,9-calowy ekran, najprawdopodobniej 1080p. Specjaliści od roznoszenia plotek twierdzą, że w środku znajdziemy 8-rdzeniowego Snapdragona 800 (MSM8974, 2,3 GHz), 2 GB RAM-u, 16 GB pamięci dla użytkownika, gniazdo microSD i baterię 3300 mAh. Prawdopodobnie urządzenie będzie wyglądać jak powiększony HTC One (ekran o przekątnej 4,7 cala, na obrazku poniżej po lewej, po prawej zaś widać o ile większy miałby być T6), możemy więc spodziewać się głośników stereo z przodu i sporej aluminiowej obudowy. Plotki mówią także o dodatkowej, 1250 mAh baterii, która miałaby znaleźć się w obudowie.

Obraz

W informacjach o planach HTC mówi się o dwóch ciekawostkach. Po pierwsze, @evleaks pisze o rysiku. Podobno HTC pracuje właśnie nad oprogramowaniem, które wykorzysta jego możliwości, ale nic nie mówią o ewentualnej czułości na nacisk czy zastosowaniu technologii feel Wacoma. Po drugie, urządzenie ma być rzekomo wyposażone w czytniki linii papilarnych. Nie będzie to jednak taki, jakie widujemy w laptopach, po którym trzeba przeciągnąć palec, aby odblokować system. HTC pracuje podobno nad umieszczeniem czytnika o dużej powierzchni w miejscu, gdzie trzymając telefon kładziemy palec. Dzięki temu system miałby się odblokować kiedy telefon zostanie podniesiony przez właściciela.

Niespójne są jedynie informacje dotyczące systemu, pod którego kontrolą miałby działać T6. @evleaks pisze o premierze pod koniec lata i systemie Android 4.3 zwanym Key Lime Pie. Tymczasem podczas Thailand Mobile Expo udało się znaleźć Androida 4.3, który nazywał się Jelly Bean, zaś Key Lime Pie został opóźniony o kilka tygodni na prośbę partnerów Google'a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)