Kontakty na wyciągnięcie palca? Z drupe dla Androida to banalnie proste

Kontakty na wyciągnięcie palca? Z drupe dla Androida to banalnie proste
27.03.2015 09:32
Kontakty na wyciągnięcie palca? Z drupe dla Androida to banalnie proste
Paweł Piskurewicz
Paweł Piskurewicz

Wśród ciągle rosnących możliwości naszych smartofnów czasem można zapomnieć, że ich podstawową rolą jest ułatwianie kontaktów. Autorzy aplikacji drupe postanowili nam o tym przypomnieć tworząc aplikację, dzięki której nasze kontakty będą dostępne na wyciągnięcie palca.

Największą zaletą drupe jest jego minimalizm oraz prostota. Po pierwszym uruchomieniu aplikacja będzie widoczna na ekranie w formie 4 kropek przy lewej krawędzi ekranu. Ich położenie możemy modyfikować, zmieniając zarówno stronę jak i wysokość na której będzie umieszczony skrót. Aby go aktywować, wystarczy prosty gest.

drupe Android app

Główny ekran aplikacji składa się z dwóch kolumn. Po lewej widnieją ulubione kontakty, po prawej wspierane aplikacje oraz kalendarz i mapy. Ich układ możemy edytować z poziomu ustawień dodając bądź ukrywając wybrane usługi. Nawiązanie akcji polega na przesunięciu wybranego kontaktu na ikonę aplikacji, dodatkowo drupe podpowiada nam dostępne dla danego kontaktu interakcje. Program posiada także drugą zakładkę, w której znajdziemy ostatnio wykonane połączenia, a także klasyczną wyszukiwarkę u dołu ekranu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Niestety obecnie jeszcze nie wszystkie połączenia działają dobrze. Czasem oczekiwanie na uruchomienie konkretnej aplikacji z poziomu drupe bywa dłuższy niż gdybyśmy to zrobili w standardowy sposób. Dodatkowo działanie programu jest też zależne od tego czy mamy w naszych kontaktach porządek. Jednak już teraz drupe jest narzędziem wartym uwagi, zwłaszcza jeżeli komunikujemy się za pomocą wielu różnych aplikacji. Program dostępny jest za darmo, znajdziecie go w naszej bazie aplikacji.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)