Konto Microsoft dla Androida – jeszcze szybsza obsługa weryfikacji dwuetapowej

Konto Microsoft dla Androida – jeszcze szybsza obsługa weryfikacji dwuetapowej
Redakcja

23.07.2014 18:31, aktual.: 24.07.2014 13:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bezpieczeństwo różnego rodzaju kont pocztowych, lub otwierających drogę do jeszcze większej ilości danych to w obecnych czasach podstawa. Oczywiście można korzystać z systemów, które do weryfikacji wymagają jedynie podania hasła. Bezpieczniejsze są jednak te, które pozwalają na skonfigurowanie dodatkowego czynnika uwierzytelniającego. Oferuje je wiele firm, także Microsoft. Właśnie wydał on aplikację na Androida, która może znacznie ułatwić logowanie do konta na innych urządzeniach.

Konto Microsoft, bo tak właśnie nazywa się najnowsza aplikacja, pozwala na szybkie zatwierdzenie żądania weryfikacji dwuetapowej. Użytkownik może skonfigurować w nim wszystkie swoje konta w systemie Microsoft, a następnie reagować na monity o potrzebie zatwierdzenia, lub też korzystać z ręcznie generowanych kodów zatwierdzających. Oczywiste i znane z innych firm? Nie do końca, bo najczęściej wymagane jest przepisywanie wysyłanych do nas kodów, tutaj nie ma takiego wymogu, wystarczy zatwierdzić dane żądanie w samej aplikacji i… to już wszystko, pozwolenie zostanie przesłane do serwera, a ten nas automatycznie zaloguje.

Obraz

Podobnie do innych dużych dostawców, także Microsoft wprowadził w pewnym momencie do swoich usługach weryfikację dwuetapową. Znacznie zwiększa ona bezpieczeństwo konta poprzez dodanie drugiego czynnika uwierzytelniającego. Po uruchomieniu tej opcji, oprócz hasła, użytkownik musi podczas logowania wprowadzić także drugi kod – wysyłany poprzez wiadomość głosową, wiadomość SMS lub generowaną w aplikacji mobilnej. Wspomniana aplikacja służy do obsługi tej opcji. Integruje się ona z kontem użytkownika, a następnie wyświetla informacje o żądaniach dostępu. Użytkownik może zatwierdzić je jednym kliknięciem, zamiast ręcznie przepisywać kody. Gdy urządzenie mobilne znajduje się w trybie offline i nie może odebrać żądania, nadal możliwe jest korzystanie z generatora kodów do logowania. Aplikacja, którą znajdzie w bazie naszego serwisu, pozwala na dodawanie wielu kont. Podczas logowania sama może wymagać podania danych do weryfikacji dwuetapowej. Do działania wymaga Androida w wersji 4.0 lub nowszego.

Przy okazji warto wspomnieć, że także Google postanowiło nieco popracować nad swoim mechanizmem uwierzytelnienia dwuskładnikowego i zarządzaniem hasłami wygenerowanymi dla aplikacji. Jakiś czas temu zmienił się interfejs webowy tej usługi, teraz kolejne zmiany dotyczą Androida – jeżeli nasze konto miało tę opcję włączoną, konieczne było wprowadzenie danych logowania, odczytania informacji, że należy zalogować się w przeglądarce, a następnie ponowienie logowania. Teraz po pierwszym udanym logowaniu system będzie od razu pytał o kod weryfikacji dwuetapowej, nie wymuszając na użytkowniku niewygodnego i w zasadzie niepotrzebnego logowania dwa razy. Oczywiście nadal można zalogować się korzystając z wygenerowanego wcześniej hasła aplikacji.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)