Kontrola szybkości odtwarzania w YouTube na Androida tuż za rogiem

Kontrola szybkości odtwarzania w YouTube na Androida tuż za rogiem

07.08.2017 12:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Coraz więcej przydatnych treści w Sieci dostępnych jest jedyniew formie wideo – doczekaliśmy czasów, w których wielu ludzi poprostu słabo czyta, woląc słuchać i patrzeć. Multimedialnyformat ma swoje zalety, ale ma też jedną fatalną wadę, przyswajasię go bardzo powoli. Na szczęście webowy odtwarzacz YouTube oddawna pozwala na nawet dwukrotne przyspieszenie odtwarzania tychwszystkich poradników i przewodników. Przyswajanie przyspieszonychmateriałów może być trudne, ale można przywyknąć, funkcjanaprawdę się przydaje. A jak już się przyzwyczaimy, to zezdziwieniem zauważymy, że na smartfonach i tabletach przyspieszanianie ma. Jeszcze nie ma.

Blog 9to5Google donosi, że firma z Mountain View rozpoczęłatesty kontroli szybkości odtwarzania w androidowej aplikacjiYouTube. Funkcja pojawiła się w aktualizacji skierowanej doniewielkiej liczby użytkowników smarfonów Pixel, w wersji 12.29.57aplikacji.

Obraz

Wywołanie kontrolek szybkości odtwarzania odbywa się wzwyczajny sposób, po dotknięciu przycisku trzykropka w prawymgórnym narożniku aplikacji YouTube. Do tej pory można było w tensposób zmienić jakość odtwarzania, włączyć napisy, przełączyćna widok dla gogli Cardboard. Nowa opcja „Speed” oferuje te sameszybkości odtwarzania, co aplikacja webowa, tj. od 0,25× do 2×.

Oczywiście bowiem nie tylko przyspieszanie może być użyteczne:szczególnie w materiałach edukacyjnych, demonstrujących manualneczynności, możliwość obejrzenia materiału w nawet czterokrotnymspowolnieniu może być bezcenna.

Póki co kontrola szybkości odtwarzania nie działa w innych niżPixel smartfonach, nawet jeśli pobierzemy najnowszą wersję12.29.57 – np. poprzez naszą bazęaplikacji na Androida.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (37)
Zobacz także