Kontrowersje wokół aplikacji Yahoo! w App Store — szeroko zakrojona manipulacja czy burza w szklance wody?

Kontrowersje wokół aplikacji Yahoo! w App Store — szeroko zakrojona manipulacja czy burza w szklance wody?

28.05.2012 18:27, aktualizacja: 29.05.2012 13:00

Yahoo! ostatnio nie ma się najlepiej i wygląda na to, że na własne życzenie pakuje się w problemy. Do App Store trafiła aplikacja tej firmy — Axis — nietypowa przeglądarka nastawiona na wizualną prezentację wyników wyszukiwania. Nie obeszło się jednak bez kontrowersji. Electronista informuje, że trzech pracowników firmy oceniło Axis na 5 gwiazdek i napisało bardzo pochlebne komentarze, co na pozycję Axis w rankingu wpływu raczej nie miało, ale wywołało słuszne oburzenie w mediach.

Według TheNextWeb aplikacja została dobrze przyjęta przez użytkowników — w sobotę 891, zaś w niedzielę ponad 1,2 tysiąca ocen składało się na średnią 4,5 gwiazdki. Jednak przynajmniej trzy oceny zostały wystawione przez pracowników Yahoo!, na przykład Ethana Bartskiego (Director, Product Management). Komentarze rozpoznanych pracowników Yahoo! zostały już usunięte i ocena Axis oczywiście nie spadła, ale po działaniach Yahoo! znów pozostał niesmak.

Na razie nie wiadomo ile dokładnie ocen pochodzi z wewnątrz Yahoo! i czy proceder odbywał się za zgodą przełożonych. Obecność komentarzy wystawionych przez dyrektorów działów sugeruje, że mogła to być wcześniej zaplanowana akcja. W końcu kłamstwa i przepychanki są w tej firmie na porządku dziennym.

Aplikacja, przynajmniej w wersji na iPada, ma i tak wysokie oceny i zbiera dobre opinie. Wychodzi więc na to, że Yahoo! psuje atmosferę wokół siebie zupełnie niepotrzebnie. Firma, która stara się utrzymać na rynku wyszukiwarek za wszelką cenę, nie powinna tak nadwyrężać zaufania użytkowników.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)