Koronawirus. Rzetelne źródła informacji o zakażeniach wirusem

Koronawirus. Rzetelne źródła informacji o zakażeniach wirusem

17.03.2020 14:17, aktual.: 19.03.2020 12:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Trwająca niemal na całym świecie epidemia koronawirusa wykorzystywana jest przez wielu do udostępniania nierzetelnych informacji na temat infekcji wirusem z Wuhan. Panikę i dezorientację wielu osób bez skrupułów wykorzystują również oszuści, którzy oferują aplikacje mające w teorii dostarczać informacje o infekcjach SARS-CoV-2 a w rzeczywistości np. wykradają prywatne dane użytkownika. Gdzie zatem szukać aktualnych danych o pandemii?

Poza oficjalnymi komunikatami Ministerstwa Zdrowia czy wiadomościami publikowanymi przez portale informacyjne w sieci znaleźć można kilka aplikacji webowych, które udostępniają interaktywne mapy Polski z naniesionymi danymi o aktualnej liczbie zakażeń, zgonów czy ozdrowień. Jako jedną z najciekawszych pozycji tego typu na chwilę obecną wymienić należy przystosowaną pod prezentowanie danych z naszego kraju platformę COVID-19.

Wspomniana aplikacja opracowana została przez firmę Esri Polska i dostarcza na bieżąco aktualne dane o infekcjach koronawirusem na terenie naszego kraju (dostępne są również informacje o innych obszarach świata, jednak nie tak szczegółowe). Wszelakie prezentowane w jej obrębie dane pobierane są z takich instytucji jak Ministerstwo Zdrowia czy GUS i prezentowane w formie interaktywnej mapy oraz boksów z informacjami.

Znajdziemy wśród nich potwierdzone przypadki zarażeń i przypadki śmiertelne (w Polsce i na Świecie), ilość przypadków względem krajów czy województw. Atutem COVID-19 są częste aktualizacje i dostęp do danych adresowych wszystkich szpitali i oddziałów zakaźnych w naszym kraju.

Idąc dalej, w Sieci znaleźć można także wiele innych aplikacji webowych (do uruchomienia w przeglądarce i bez konieczności instalacji czegokolwiek), które warto polecić i które stanowić mogą rzetelne źródło informacji o koronawirusie w Polsce. Jako najciekawsze i godne uwagi wymienić można pokazwirusa.pl oraz Koronawirus w Polsce.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)