Koronawirus zamknął siłownie? Z tymi aplikacjami zadbasz o formę w domu

Koronawirus zamknął siłownie? Z tymi aplikacjami zadbasz o formę w domu

Z tymi aplikacjami zadbasz o formę w domu
Z tymi aplikacjami zadbasz o formę w domu
18.03.2020 10:22, aktualizacja: 19.03.2020 12:29

Branży, które boleśnie odczuwają skutki pandemii koronawirusa jest w Polsce niezwykle dużo. SARS-CoV-2 odwołał najważniejsze premiery kinowe, masę zaplanowanych koncertów oraz imprez i konferencji technologicznych. W związku z wprowadzeniem stanu epidemicznego na terenie całego kraju straty liczą również właściciele hoteli, pubów i restauracji. Tymi, którym bez wątpienia trudno odnaleźć się w nowej rzeczywistości są także sportowcy.

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że świat sportu i rekreacji, nawet jeśli nie stanął w miejscu, to z pewnością gwałtownie zahamował. I nie chodzi tu wyłącznie o zawieszenie wszystkich najważniejszych rozrywek i turniejów. Skutki ataku chińskiego wirusa odczuwają zarówno zawodowcy, jak i amatorzy.

Istnieje ryzyko, że zalecenia Ministerstwa Zdrowia dotyczące spędzania większości czasu w domach może choćby w minimalnym stopniu odbić się na naszej formie fizycznej. Podczas domowej kwarantanny można łatwiej niż zwykle naruszyć postanowienia codziennej diety, a także trudniej niż zazwyczaj, spalić efekty swoich pokus. Choć coraz więcej siłowni ogłasza swoją gotowość do prowadzenia zajęć przeć internet, nie wszyscy aktywni fizycznie, uczęszczają na co dzień do tego typu miejsc. Co z tymi, którzy o utrzymanie formy dbają ćwiczeniami na świeżym powietrzu? Z pomocą jak zwykle przychodzą niezawodne aplikacje.

W sieci aż roi się od przezabawnych memów, które prorokują wygląd naszej sylwetki po odbyciu 14-dniowej kwarantanny. Aby uniknąć przybrania na wadze, ważnym jest, aby nawet w warunkach domowych nie zapominać o aktywności fizycznej. Poniższe aplikacje z pewnością pomogą wam zadbać o formę podczas przymusowego pobytu w domach.

  1. Ćwiczenia w domu

Ćwiczenia w domu to świetna aplikacja zawierająca różnorodne programy ćwiczeń, które można wykonywać samodzielnie i bez specjalnego sprzętu sportowego. Znajdziemy tu zestawy zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych, a także rozgrzewki i ćwiczenia na konkretne partie mięśni. Po rozpoczęciu treningu możemy skorzystać z pomocy wirtualnego trenera, który podpowie nam, jakie ćwiczenia należy wykonać i kiedy zakończyć serię.

Ćwiczenia w domu
Ćwiczenia w domu

Aplikację Ćwiczenia w domu znajdziesz w naszym katalogu oprogramowania.

  1. Ćwiczenia na mięśnie brzucha

Ćwiczenia na mięśnie brzucha to aplikacja, która jak sama nazwa wskazuje poświęcona jest treningowi konkretnych partii ciała. Choć trzeba przyznać, że sama apka nie zachęca szatą graficzną, to nie można jej odmówić bardzo dobrej funkcjonalności. Szereg programów treningowych, rozpisanych na kilkanaście dni z pewnością sprawi, że nie przytyjemy, a jednocześnie pomoże nam wyrzeźbić wymarzony kaloryfer.

Ćwiczenia na mięśnie brzucha
Ćwiczenia na mięśnie brzucha

Aplikację Ćwiczenia na mięśnie brzucha znajdziesz w naszym katalogu oprogramowania.

  1. A6W: Szóstka Weidera

Apka przeznaczona dla osób, które szukają prostego w obsłudze narzędzia umożliwiającego przeprowadzenie programu treningowego A6W (Aerobiczna Szóstka Weidera), dzięki któremu ich brzuchy uzyskają wymarzony wygląd. Program treningowy wymaga poświęcenia 30 minut przez 42 dni. Każdego dnia czeka na nas sześć ćwiczeń przedstawionych zarówno w formie graficznej, jak i za pomocą opisu. Aplikacja pozwala na ustawienie przypomnień o wykonaniu ćwiczeń każdego dnia. Swoimi sukcesami możemy dzielić się ze znajomymi za pośrednictwem Facebooka, Twittera i Instagrama.

A6W:Szóstka Weidera
A6W:Szóstka Weidera

Aplikację A6W: Szóstka Weidera znajdziesz w naszym katalogu oprogramowania.

  1. Ćwiczenia na nogi

Aplikacja jak dwie powyższe przeznaczona jest do trenowania konkretnych partii mięśni. Korzystając z oprogramowania, możemy stworzyć plan treningowy do wzmocnienia i wyrzeźbienia swoich nóg. Apka oferuje zestaw ćwiczeń, które zajmują ok. 8 minut podczas jednego cyklu treningowego. Program posiada również opcję wbudowanego kalendarza daty treningów i przypomni nam o zaplanowanych ćwiczeniach. W podstawowej wersji otrzymamy dostęp do cyklu treningowego trwającego ok. 3 tygodnie, z trzema ćwiczeniami. Koszt pełnej wersji to 9,64 zł.

Ćwiczenia na nogi
Ćwiczenia na nogi

Aplikację Ćwiczenia na nogi znajdziesz w naszym katalogu oprogramowania.

  1. Odchudzanie dla mężczyzn

Chociaż tytuł sugeruje, że z aplikacji powinni korzystać głównie mężczyźni, nic nie stoi na przeszkodzie, aby posłużyła się nią również płeć piękna. Program posiada trzy poziomy trudności, co świadczy o tym, że jest on przeznaczony zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Dzięki starannie zaplanowanym treningom, nasza walka z nadmiarem kilogramów będzie łatwiejsza niż kiedykolwiek.

Odchudzanie dla mężczyzn
Odchudzanie dla mężczyzn

Aplikację Odchudzanie dla mężczyzn znajdziesz w naszym katalogu oprogramowania.

  1. Schudnąć w 30 dni

Aplikacja to idealne rozwiązanie dla tych, którzy marzą o zrzuceniu nadmiaru kilogramów w niedługim czasie. Z pomocą tego narzędzia otrzymamy nie tylko zestaw rozmaitych ćwiczeń, ale również kompleksowe informacje na temat diety, zarówno tej standardowej, jak i wegetariańskiej. Program pozwala śledzić nasze codzienne postępy. Wprowadzając do niego odpowiednie dane zobaczymy wykres ukazujący spadek naszej wagi na przestrzeni ostatnich dni oraz wyliczymy swoje BMI.

Schudnąć w 30 dni
Schudnąć w 30 dni

Aplikację Schudnąć w 30 dni znajdziesz w naszym katalogu oprogramowania.

  1. Daily Yoga

Apka nie tylko posłuży nam do wyćwiczenia mięśni brzucha. Za pomocą kilkudniowych treningów, a także różnorodnych sesji tematycznych będziemy w stanie zredukować poziom naszego stresu oraz poprawić elastyczność. Wirtualny trener wprowadzi nas również w tajniki medytacji. Każdą z sesji możemy przeglądać krok po kroku, aby lepiej opanować pozycję. Wszystko to okraszone delikatną, uspokajającą muzyką.

Daily Yoga
Daily Yoga

Aplikację Daily Yoga znajdziesz w naszym katalogu oprogramowania.

  1. Trening pośladków

Program stworzony dla tych, którzy marzą o uformowaniu swoich pośladków w domowych warunkach i bez konieczności zakupu specjalistycznego sprzętu. Aplikacja jest darmowa, zawiera jednak tylko jeden plan treningowy. Aby uzyskać dostęp do wszystkich treningów, dostępnych również bez połączenia z internetem i usunąć reklamy z aplikacji, należy zapłacić 9,63 zł.

Trening pośladków
Trening pośladków

Aplikację Trening pośladków znajdziesz w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)