Kruger&Matz pokazał tańszą alternatywę dla tabletów Microsoftu

Kruger&Matz pokazał tańszą alternatywę dla tabletów Microsoftu

24.09.2015 17:00, aktual.: 24.09.2015 20:17

Dziś w Warszawie firma Kruger&Matz zaprezentowała swoje nowe produkty, wśród których znalazły się tablety z Windows 10. Model EDGE1160 i EDGE 1161 to urządzenia hybrydowe, które wyglądają jak tańsze wersje Microsoft Surface.

Tablety Microsoftu należące do serii Surface mają opinię jednych z najlepszych urządzeń z Windows 10. Użytkownicy, a także dziennikarze wśród zalet tych urządzeń wymieniają świetną jakość wykonania, wydajne podzespoły, a także dobre ekrany. Niestety mają one jedną dość dużą wadę – cena jest dość wysoka. Godną uwagi alternatywę dla tabletów Surface zaprezentowała dziś firma Kruger&Matz.

Obraz

Dwa nowe tablety Kruger&Matz to EDGE 1160 i mocniejszy EDGE 1161. Oba nowe modele z zewnątrz się nie różnią. Wyposażone zostały w ekran IPS o przekątnej 11,6 cala i rozdzielczości Full HD. Na dane użytkownika przeznaczono natomiast 64 GB. Nie zabrakło oczywiście kamer – frontowa 2 MP i 5 MP na „plecach”. Pojemność akumulatora wynosi 9500 mAh. Elementem różniącym jest natomiast zastosowany procesor i ilość RAM. EDGE 1160 został wyposażony w czterordzeniowy układ Intel Atom Z3736F, który taktowany jest zegarem o częstotliwości do 2,16 GHz, na pokładzie znajdziemy także 2 GB RAM. Sercem tabletu EDGE 1161 jest natomiast dwurdzeniowy procesor Intel Core M-5Y10c o taktowaniu do 2 GHz, a ilość RAM to 4 GB.

Według zapewnień producenta: Nowe produkty z serii EDGE znajdą uznanie osób, dla których tablet to nie tylko rozrywka, ale również praca. Ma to zapewnić zainstalowany system – Windows 10 w wersji Home, a także złącza znajdujące się na obudowie. Tablety posiadają micro USB, USB 3.0, czytnik kart microSD oraz wyjście mini HDMI. W praktyce więc nic specjalnego, standard w przypadku wielu tabletów z desktopowym Windows 10. Oba oferują możliwość podpięcia etui z klawiaturą, która powinna sprawdzić się podczas pisania dłuższych tekstów czy pracy z pakietem biurowym.

Obraz

Zaletą nowych tabletów ma być cena (porównując do Microsoft Surface), nie jest ona jednak tak niska jak byśmy mogli się spodziewać. Za model EDGE1160 z klawiaturą musimy zapłacić 1348 złotych. Natomiast za mocniejszego EDGE1161 z klawiaturą 2098 złotych. Trochę sporo jak na sprzęt produkowany przez Kruger&Matz.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)