Książki Współczesnej Polski za „co łaska” w BookRage

Książki Współczesnej Polski za „co łaska” w BookRage

Książki Współczesnej Polski za „co łaska” w BookRage
19.03.2015 11:19

Już od kilku dni dostępny jest kolejny pakiet książek, za które można zapłacić tyle, ile sami uznamy za stosowne. W BookRage tym razem do zgarnięcia są książki, które w sposób niekiedy zabawny, niekiedy dosadny, ale zawsze nowatorski, obrazują rzeczywistość i życie we współczesnej Polsce.

W podstawowym pakiecie, który można kupić za dowolną cenę, znajdują się cztery powieści:

  • „Kierunkowy 22” Daniela Kota. Debiutancka powieść Daniela Kota, opowiada o współczesnym młodym pokoleniu uwikłanym w życie dużego miasta. Metrum tej narracji, oscylującej paradoksalnie wokół „braku rytmiki”, wyznaczają kolejne melanże, pobudki w cudzych mieszkaniach i podszyte tęsknotą zdziwienie z powodu szybko oddalającego się dzieciństwa. Trajektorię wydarzeń narzuca w Kierunkowym przestrzeń miejska, która tworzy pragnienie „żeby coś, żeby z kimś, żeby gdzieś, jakoś”.
  • „Gry losowe\ Joanny Dziwak. Jak ujął to Paweł Dunin-Wąsowicz: Trudno nazwać „Gry losowe” literaturą zaangażowaną. Zaangażowanym banalizmem? Joanna Dziwak nie proponuje poza taką szorstką przyjaźnią jak Pszczoły z Osą żadnych rozwiązań. Kpiące z Herberta „Przesłanie Arkadiusza Pszczoły”,kończące książkę, jest tylko drwiną. Ale wydaje mi się, że autorce udał się całkiem ten portret pustki.
  • „Czy Facebook jest fajny?” Adelki Cośtam. Adelajda Truścińska to internetowa celebrytka, o której nikt nie wie nic. Nie wiadomo też co tu robi i skąd jest, ani co ona zrobiła by sobie na to zasłużyć. Jakieś teksty – nie wiadomo skąd i czemu. Powstało kilka recenzji tej książki: „Nikt nie umie mnie tak rozbawić, jak ja.” – Adelajda Truścińska „Mnie to na przykład bawi.” – Adelajda Truścińska „Strasznie śmieszne. Ja się śmiałam.” – Adelajda Truścińska
  • „Mysz na młynku\ Adama Pluszki. Premierowy zbiór opowiadań, jak zapewnia sam autor, w większości, nieznanych. O namiętnościach, dramatach, dobrych chęciach i piekle, jakie z tego wynika. O niewinności i zdeprawowaniu. I o Maciusiu, który chciał sikać na stojąco.

Klienci, którzy wpłacą powyżej średniej ceny pakietu, otrzymają dodatkowo „Zwał” Sławomira Shutego. To utrzymana w formie codziennych zapisków opowieść o losach młodego pracownika w dziale obsługi klienta wielkiego zagranicznego banku to namiętny monolog przeciwko światu wielkich korporacji i ludzkim trybikom, przeciwko upokorzeniu i uprzedmiotowieniu. Za tą powieść Sławomir Shuty otrzymał Paszport Polityki 2004.

Obraz

Ci natomiast, którzy zapłacą więcej niż 25 złotych, otrzymają „Pawia królowej” Doroty Masłowskiej. To opowieść dziejąca się współcześnie w Polsce i, w odróżnieniu od kultowej „Wojny polsko-ruskiej...”, nie na prowincji, lecz w Warszawie. Dorota Masłowska wykreowała nową galerię pełnych humoru postaci i zdarzeń, a ich perypetie zostały nagrodzone Nike (2006).

Możliwości płatnicze, dostosowane są do potrzeb polskiego klienta. Serwis obsługuje zarówno płatności PayPal (w tym płatności kartami) jak i e-przelewy za pośrednictwem systemu płatności DotPay. W serwisie jest także możliwość przeznaczenia części płaconych za książki pieniędzy na rzecz Fundacji Nowoczesna Polska.

Osobom zainteresowanym kulisami działania akcji BookRage, jej powstaniem i potencjałem, polecamy wczorajszy odcinek naszego programu na żywo. W nim mieliśmy okazję porozmawiać z jednym z twórców akcji, Michałem Michalskim.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)