Kultowy Unreal za darmo na GOG.com w 20. rocznicę premiery

Kultowy Unreal za darmo na GOG.com w 20. rocznicę premiery

Kultowy Unreal za darmo na GOG.com w 20. rocznicę premiery
23.05.2018 12:57, aktualizacja: 23.05.2018 16:04

Minęło 20 lat od kiedy kultowy Unreal podniósł poprzeczkę przed grami FPS. Z tej okazji można mieć ją zupełnie za darmo w wersji Gold i bez DRM, dzięki urodzinowej promocji na GOG.com.

Akcja gry została osadzona w dalekiej przyszłości, gdy ludzkość opanowała dalekie zakątki kosmosu i napotkała straszne rasy obcych. Statek więzienny rozbija się na odległej planecie, dzięki czemu główny bohater może uwolnić się z celi, ale musi walczyć o przetrwanie. Nie jest łatwo. Na planecie rządzi rasa Skaarj, która zniewoliła jej mieszkańców.

Obraz

Podstawowy Unreal zawiera 30 misji dla jednego gracza i 13 map do zabawy w kilka osób, w wersji Gold zaś dostaniemy także dodatek Return to Na Pali, który dodaje do rozgrywki kolejnych 17 map. Gra została wydana na Windowsa i Macintosha, ale na GOG-u można ją mieć tylko w wersji dla Windowsa.

Wydanie gry podniosło poprzeczkę i na kilka lat wyznaczyło nowe standardy. Odpowiedzialność za przełom ponosi silnik Unreal Engine, opracowany w 1994 roku. Podobnie jak silnik Quake'a II obsługuje on kolorowe źródła światła, ale ma o wiele większe możliwości w zakresie efektów graficznych. Obsługuje nawet dość ograniczone dynamiczne oświetlenie, co w roku 1998 było rewolucyjnym osiągnięciem. Unreal Engine nieźle radzi sobie także z otwartymi przestrzeniami, w których Quake II poważnie kuleje. Ponadto Epic Megagames dostarczył ścieżkę dźwiękową do gry w formacie MOD, który oferuje lepszą jakość niż powszechnie stosowane wtedy MIDI, ale pliki zajmują mniej miejsca niż zapisane w formacie WAV.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Do końca promocji zostało jeszcze 30 godzin. Przy okazji można w świetnej cenie kupić także inne gry z serii. Za pakiet zawierający Unreal Tournament GOTY, Unreal Tournament 2004 Editor's Choice Edition i Unreal 2: The Awakening Special Edition zapłacimy tylko 20 zł.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)