Poruszają także takie tematy, jak prawo do zarabiania ze sztuki, Facebook, podkradanie sobie tematów, powszechne piractwo w latach osiemdziesiątych XX wieku czy problemach z jasnym finansowaniem projektów. Novika chwali udostępnianie pojedynczych utworów za darmo i krytykuje robienie kryminalistów z „piratów” (jak mu nie przegram tej płyty to się przecież obrazi). Czesław Mozil ma „tryb oszczędnościowy”, a jeśli zgubi płytę, chciałby ją potem móc ściągnąć i uważa, że CeZika jest złotem leżącym na ulicy, które się marnuje. Gaba Kulka z kolei marzy o tym, żeby ZAiKS miał konkurencję i żeby powszechniejsze były usługi VoD.
Gaba Kulka - Kultura ponad prawem
Autorzy projektu zachęcają do tworzenia na własną rękę. Filmy i zdjęcia autorstwa Cezarego Ciszewskiego dostępne są na licencji Creative Commons 3.0 z uznaniem autorstwa — można je więc swobodnie pobierać, rozpowszechniać, zorganizować pokaz czy przerabiać, pod warunkiem podania autora i udostępnienia własnego dzieła na tych samych zasadach. W sobotę odbyło się spotkanie premierowe projektu, którego goście zachęcani byli do kręcenia komórkami (z tego znane jest Miasto w Komie) i robienia zdjęć.
Projekt to nie tylko zabawa i filmy udostępnione na Creative Commons. Przedstawicielom sektora twórczego w ten sposób został dany głos w debacie na temat prawa autorskiego i prawa w Polsce w ogóle.