Kup pan Allegro – wśród zainteresowanych Chińczycy i Amerykanie

Kup pan Allegro – wśród zainteresowanych Chińczycy i Amerykanie

Kup pan Allegro – wśród zainteresowanych Chińczycy i Amerykanie
28.07.2016 16:25

O sprzedaży Allegro mówisię już od kilku miesięcy. Podobno właściciel,południowoafrykański koncern Naspers, nie był zadowolony z temparozwoju serwisu. Reuters przedstawił dzisiaj w tej kwestii nowe,dość zaskakujące dane. Potwierdza się wycena na poziomie 3 mlddolarów, ale na liście zainteresowanych kupców pojawił sięgracz, który już kiedyś próbował swoich sił w Polsce – ibardzo słabo mu to wtedy wyszło.

Powołując się na swoje anonimowe źródła, Reuters wymienia naliście chętnych do zakupu Allegro wcześniej już sugerowanąchińską Alibaba Group (właściciela m.in. serwisu Aliexpress), aleteż amerykańskiego potentata handlu elektronicznego eBay Inc iluksemburski fundusz inwestycyjny private equity CVC CapitalPartners.

Z jakiegoś też powodu Reuters mówi o polskich graczach –Grupie Onet-RASP oraz Grupie Wirtualna Polska. Trudno jednak w touwierzyć – 3 mld dolarów to kwota bardzo trudna do zgromadzeniadla polskich inwestorów, mimo że Allegro raczej warte jest tychpieniędzy, mając silną pozycję nie tylko w Polsce, ale i nainnych rynkach Europy Środkowej i Wschodniej i mogąc się pochwalićbardzo dynamicznym wzrostem sprzedaży w kanale mobilnym.

Tak więc Chińczycy, Amerykanie czy też inwestorzy zLuksemburga? Informator Reutersa stwierdził, że stawia raczej naAlibabę, jako że chińskiemu potentatowi łatwiej byłobysfinalizować transakcję i uzyskać zgodę polskich i europejskichregulatorów rynku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)