Kupisz GeForce z serii GTX 900, otrzymasz Wiedźmina 3: Dziki Gon za darmo

Kupisz GeForce z serii GTX 900, otrzymasz Wiedźmina 3: Dziki Gon za darmo

Kupisz GeForce z serii GTX 900, otrzymasz Wiedźmina 3: Dziki Gon za darmo
Redakcja
05.03.2015 22:02

Jeżeli myślicie o wymianie karty graficznej z myślą o nadchodzącym Wiedźminie 3: Dziki Gon, to warto z zakupem jeszcze się wstrzymać. W ramach przygotowywanej promocji gracze, którzy zdecydują się na zakup wybranych kart z serii NVIDIA GeForce GTX 900 otrzymają zupełnie za darmo najnowszą część serii tworzonej przez studio CD Projekt RED. Dotyczyć będzie ona zarówno układów desktopowych jak i mobilnych.

Najnowszy Wiedźmin jest jedną z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku. Dzięki niemu będziemy mogli nie tylko znów wcielić się w rolę Geralta z Rivii, ale również podziwiać kunszt polskich programistów i grafików – tytuł ten ma zaprezentować oprawę audiowizualną na naprawdę powalającym poziomie. Producent nawiązał współpracę z firmą NVIDIA, w wyniku czego gra wykorzystuje jej technologie. Kolejnym efektem tej kooperacji jest specjalna promocja: osoby, które zdecydują się na zakup kart graficznych z układami GeForce GTX 960, 970 i 980, a także laptopów z mobilnymi wersjami GTX 970M i 980M otrzymają grę za darmo.

Obraz

Promocją najprawdopodobniej nie zostaną objęte niższe modele, które mogą pojawić się na rynku w zasadzie w każdym momencie, choć nadal nie można takiego wariantu wykluczać – aktualnie dostępne informacje to nieoficjalne przecieki, które nie zostały przez Nvidię potwierdzone. Zrzut jaki pojawił się w Internecie sugeruje z kolei, że być może do realizacji kodów promocyjnych wykorzystana zostanie platforma GOG.com, która choć dotyczy głównie starszych gier, bierze aktywny udział w promocji Wiedźmina. Gra ma pojawić się w sklepach 19 maja, trafi do rąk graczy korzystających z komputerów PC, a także konsol PlayStation 4 i Xbox One. Autorzy obiecują nawet 100 godzin gry, ciekawą fabułę i bardzo rozbudowany świat.

Oferta wydaje się co prawda interesująca, ale gdy weźmiemy pod uwagę objęte nią modele nie wygląda już tak atrakcyjnie – GTX 960 jest kartą, która okazała się znacznie słabsza, niż to, czego wszyscy się po niej spodziewali. W wielu testach prezentuje poziom podobny do o wiele starszego GTX 760, a pomimo zastosowania architektury Maxwell wcale nie zapewnia niskiego poboru energii jak na oferowaną wydajność. Układ ten z pewnością nie wystarczy do gry w najnowszego Wiedźmina w rozdzielczości Full HD przy wysokich detalach. Znacznie lepszy, ale i znacznie droższy GTX 970 to kwestia bardzo dyskusyjna: karta wypada pod względem wydajności bardzo dobrze, ale jej architektura pamięci została stworzona tak, że w przypadku wymagających gier gracze będą mogli napotkać problemy i brak płynności. Wiedźmin może natomiast okazać się produkcją, która również będzie powodować problemy z pamięcią.

Najlepszym wyborem wydaje się więc GTX 980, ale tutaj ogromną przeszkodą staje się cena wynosząca sporo ponad 2000 zł – na taki luksus pozwolą sobie jedynie nieliczni gracze. Modele mobilne co prawda są wydajne i nie trapią ich żadne problemy z dziwnymi konstrukcjami, ale występują jedynie w drogich laptopach gamingowych, lub jako moduły w zupełnie zaporowych dla typowych kupujących cenach. Ograniczenie promocji do wymienionych kart może więc znacznie ograniczyć zainteresowanie nią – dla wielu osób lepszym wyborem będzie kupienie karty z serii GTX 7xx, lub skorzystanie z konkurencyjnej oferty AMD, tym bardziej, że do tego czasu na rynku pojawią się już nowe modele z serii R9 300.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)