Laboratoria Nokii prezentują nowe aplikacje

Laboratoria Nokii prezentują nowe aplikacje

Redakcja
02.09.2009 15:13

Podczas imprezy Nokia World w Stuttgarcie firma zaprezentowała dwie nowości jakie za niedługo pojawią się na rynku - Lifecasting, Social Messaging.

Aplikacje te zaprezentowane zostały na stronie Nokia Beta Labs i dotyczą szybkich, multimedialnych metod komunikowania się ze znajomymi. Ciekawie zapowiada się przede wszystkim Ovi Lifecasting. Program pozwala na szybkie komunikowanie się za pośrednictwem Facebooka z wykorzystaniem systemu GPS i Ovi Maps. Dzięki temu użytkownicy telefonów Nokia będą mogli na bieżąco informować grono znajomych np. o wykonywanych czynnościach wraz z podawaniem swojej dokładnej lokalizacji i dołączaniem zdjęć. Posiadacze telefonu Nokia N97 mogą już zapoznać się z Ovi Lifecasting biorąc udział w pierwszych beta-testach.

Drugą z nowości Nokii jest Social Messaging. Aplikacja w przyszłości ma być powiązana z szeregiem portali społecznościowych tak by użytkownicy mogli za niewielką opłatą łatwo komunikować się ze znajomymi za pośrednictwem jednej wspólnej aplikacji w telefonie. Prócz komentowania zdarzeń na portalach, Social Messaging pozwoli także na wybieranie innych sposobów odpowiedzi takich jak SMS czy telefon z poziomu aplikacji. Ponadto support Ovi Maps pozwoli na dzielenie się danymi dotyczącymi aktualnej lokalizacji oraz wgląd w dokładną pozycję znajomych. Działanie Social Messaging aktualnie sprawdzić można telefonach Nokia N97 oraz 6700 classic. W tej chwili dostępny jest jedynie portal Facebook.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)