Ładowanie iPhone'a może uszkodzić NFC? Dziwny problem w BMW

Ładowanie iPhone'a może uszkodzić NFC? Dziwny problem w BMW

iPhone 15 Pro "nie dogaduje się" z BMW
iPhone 15 Pro "nie dogaduje się" z BMW
Źródło zdjęć: © Komórkomania, Pixabay
Oskar Ziomek
04.10.2023 13:18, aktualizacja: 04.10.2023 16:33

Czy ładowanie iPhone'a 15 Pro, a potencjalnie również innych modeli z serii, w samochodach BMW może być ryzykowne? Okazuje się, że według internautów opisywanych przez MacRumors tak - ich zdaniem wykorzystując do tego ładowarkę indukcyjną można uszkodzić moduł NFC w smartfonie.

O problemach posiadaczy iPhone'ów 15 Pro Max oraz 15 Pro, którzy jeżdżą BMW wspomina między innymi MacRumors. Do sieci trafiły bowiem zgłoszenia, z których wynika, że podczas ładowania iPhone'a na bezprzewodowej ładowarce w samochodzie, zostaje uszkodzony moduł NFC, co skutkuje wyświetleniem błędu na przykład przy próbie skorzystania z Apple Pay. Co więcej, problemu nie da się na tę chwilę usunąć inaczej, niż poprzez wymianę całego smartfonu na nowy.

Ładowanie iPhone w BMW

Szczegóły sprawy nie są na tę chwilę znane. Serwis ZDNet proponuje założyć, że można uszkodzić w ten sposób wszystkie iPhone'y 15 (a nie tylko modele Pro ze zgłoszeń) i że problem może wystąpić w każdym modelu BMW z bezprzewodową ładowarką. Aby zgłębić temat, skierowaliśmy dodatkowe pytania zarówno do Apple'a, jak i BMW, ale w obydwu przypadkach w praktyce nie dostaliśmy komentarza do czasu publikacji niniejszego tekstu (polski oddział BMW zadeklarował, że sprawdzi temat "w centrali" - czekamy na odpowiedź, z kolei Apple nie odpowiedział wcale).

Do czasu otrzymania odpowiedzi i wyjaśnień, na bazie zagranicznych zgłoszeń pozostaje nam więc ostrzec użytkowników najnowszych iPhone'ów, którzy jeżdżą samochodami BMW z bezprzewodowymi ładowarkami przed potencjalną możliwością uszkodzenia telefonu podczas ładowania. Nawet, jeśli usterka jest uznawana przez Apple'a w ramach gwarancji i rozwiązywana od ręki poprzez wydanie nowego urządzenia, nie oznacza to, że problem nie istnieje, ponadto nie wiemy, czy na pewno nie wystąpi w przyszłości.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)